11 listopada to data zakończenia I wojny światowej. Jednocześnie, tego właśnie dnia Rada Regencyjna przekazała władzę wojskową Komendantowi I Brygady Legionów Polskich Józefowi Piłsudskiemu, przywracając tym samym niepodległość Rzeczpospolitej, po 123 latach zaborów. Dziś obchodzimy 101. rocznicę powrotu Polski na mapy świata.
Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to zostało ustanowione przez Sejm 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach oraz hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Stare prawo z 1980 roku pozwalało na używanie flagi tylko w określone dni i tylko podczas uroczystości państwowych. W tym roku obchodzimy to święto po raz szesnasty.
Nadchodzące pierwsze dni maja to okazja do wywieszenia flagi państwowej. O zrobienie tego apelują politycy i samorządowcy. Dekoracja domów biało-czerwonymi flagami powinna stać się tradycją w każde święto państwowe.
O godne uczczenie 74. rocznicy Powstania Warszawskiego i o minutę ciszy w godzinę „W”, zaapelowali powstańcy warszawscy i władze miasta. Oficjalne uroczystości rocznicowe rozpoczną się 28 lipca i potrwają do 5 sierpnia.
Miasto Stołeczne Warszawa otacza opieką powstańców warszawskich zapewniając im m.in. programy zdrowotne, pomoc społeczną, przyznając nagrody pieniężne oraz wspomagając finansowo związków kombatanckich.
2 maja przypada, ustanowiony w 2004 roku, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto ma zwrócić uwagę na historię polskich barw i podkreślać ich wysoką rangę w życiu publicznym.
Trwają obchody przypadającej jutro 69. rocznicy Powstania Warszawskiego. Oprócz stolicy, w której zaplanowano wiele uroczystości, o powstańczym zrywie pamięta też wiele innych miast. W Godzinie W syreny rozlegną się w całej Polsce.
4 września Paweł Kukiz wyda pierwszą solową płytę zatytułowaną "Siła i honor". Jest to concept album, stanowiący osobisty komentarz Pawła Kukiza do historii Polski od 1939 roku.
Globalny sondaż Reader's Digest wykazał, że w większości krajów przede wszystkim uczy się dzieci posłuszeństwa i szacunku, a w Polsce - dobroci.
Momenty, w których Polacy w sposób szczególny odczuwają dumę narodową, związane są przede wszystkim z sukcesami sportowymi. Jednocześnie co piąty badany proszony o wskazanie, w jakiego rodzaju sytuacjach odczuwa szczególną dumę ze swojej przynależności narodowej, deklaruje, że uczucie to towarzyszy mu cały czas, bez względu na okoliczności - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Dumę w Polakach wzbudza też pamięć o Janie Pawle II. Sytuacje, które są dla Polaków szczególnie wstydliwe, to w pierwszej kolejności zjawiska życia politycznego.
Polacy wydają się społeczeństwem dumnym - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Zwraca jednak uwagę brak krytycyzmu Polaków wobec własnego społeczeństwa. Większość ankietowanych prezentuje postawę apologetyczną, charakteryzującą się dostrzeganiem jedynie chlubnych stron przynależności do narodu polskiego, nigdy zaś wstydliwych.
Zdjęcia do najnowszego filmu Waldemara Krzystka „Mała Moskwa” rozpoczynają się 8 sierpnia we Wrocławiu. To pierwsza w Polsce próba fabularnej dokumentacji czasu stacjonowania wojsk sowieckich w naszym kraju.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło akcję promującą patriotyzm - Patriotyzm Jutra. Szef resortu, Kazimierz M. Ujazdowski, zaprezentował bohaterów billboadrowego przedsięwzięcia, które zapoczątkowano już w kilku miastach, są to pary stworzone z zasłużonych seniorów i młodych, wyróżniających się czymś ludzi. „To jest sojusz dwóch pokoleń, sojusz bohaterów niepodległej Polski oraz kreatywnej części młodej generacji”, tłumaczy Kazimierz Ujazdowski.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem
ryza1937:
głośnik bezprzewodowy SENCOR 6400 - uruchomienie
Dostałem taki głośnik, mzam 87 lat i nie potrafie go uruchomić (chciałem sparować go z laptopem). Można liczyc na pomoc ? Dzidekuję. Pokaż pełną treść pytania ›
kometa2:
Mam 85 lat i chodzę o kijkach, mam dwoje dzieci, córka mieszka za granicą i chciałaby, by ktos ze mną zamieszkał w wolnym pokoju i się mną opiekował. Zorientowałam się, że muszę takiej osobie płacić 3 tys. miesięcznie plus utrzymanie. Co robić, jeśli mam emeryturę poniżej 3 tys. a czynsz wynosi ok ... Pokaż pełną treść pytania ›
Tessa3es:
Ojciec 96 lat żyje w związku nieformalnym od 10 lat.Czy mam obowiązek opieki.Nie dogaduję się z jego partnerką. Zajmuję się domem pod jego nieobecność. Zalatwiam recepty na leki.Robię opłaty.W sytuacjach kryzysowych pozbywa się go.Wraca do domu i ja zajmuję się ojcemOstatnio uratowałam mu życie. Zau... Pokaż pełną treść pytania ›