Posiadanie psa daje wiele korzyści - zwierzęta te nie tylko zapewniają stałe towarzystwo, ale i mają wpływ na obnżenie poziomu stresu oraz ogólne lepsze psychiczne samopoczucie. Poza tym ich adopcja oznacza konieczność regularnej aktywności fizycznej w postaci spacerów, więc pomagają zachować dobrą formę. Są jednak pewne niedogodności związane z opieką nad zwierzakami - możesz się od nich zarazić określonymi chorobami, Sprawdź, jakie problemy zdrowotne wchodzą tu w grę.
Owsiki, wszy, glista… Słysząc o nich, trudno się nie wzdrygnąć. Większość osób nie chce nawet myśleć o tym, że ich dziecko czy wnuk może mieć jakiegoś pasożyta. Tymczasem wśród kilkulatków to problem dość częsty – szacuje się, że dotyczy nawet co trzeciego przedszkolaka. Niestety nie zawsze jesteśmy mu w stanie zapobiec. Warto więc nieco lepiej poznać tych małych, ale wyjątkowo uciążliwych wrogów.
Coraz cieplejsze dni, zbliżające się lato i czas wakacji sprzyjają przebywaniu na zewnętrz - częściej spędzamy czas w miejscach publicznych i środkach transportu. Narażeni jesteśmy więc na większą liczbę zarazków. A niestety wakacyjne leniuchowanie sprawia, że czasem zapominamy też o prostych czynnościach jak dbanie o higienę dłoni. Tymczasem brudne ręce przenoszą 80 proc. infekcji. Jak więc uniknąć zagrożeń?
Uczucie suchości, pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienie oczu nie zawsze oznacza alergię, czy przemęczenie narządu wzroku. Przyczyną tych dolegliwości mogą być mikroskopijne roztocza -nużeńce, które zagnieżdżając się na brzegach powiek, często prowadzą do poważnych dolegliwości oczu i powiek, z utratą wzroku włącznie. Zakażenie tym roztoczem, choć w niewielkim stopniu uświadamiane, dotyczy dużej grupy osób – uważa się, że zakażonych może być nawet 50% osób w wieku 19 – 40 lat.
Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny 2015 została przyznana trzem osobom. William C. Campbell i Satoshi Omura otrzymali ją za „za odkrycie dotyczące nowej terapii na infekcje powodowane przez nicienie", zaś Youyou Tu „za odkrycia dotyczące nowej terapii przeciwko malarii ".
Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące mięsa zakażonego włośnicą. 38-letni mieszkaniec Radomia przyniósł próbki mięsa dzika do sanepidu i poprosił inspektorów o jego zbadanie. Jednak nie czekając na wynik badania mięso sprzedał. Zakażone mięso najprawdopodobniej trafiło do restauracji w Warszawie i okolicach. Spożycie mięsa zakażonego włośnicą może być śmiertelne.
Lasy, łąki, parki i przydomowe ogródki to ulubione siedliska kleszczy. Latem, kiedy większość wolnego czasu spędzamy na łonie natury, powinniśmy szczególnie uważać na ukąszenia tych małych pajęczaków. Jak zabezpieczyć się przed kleszczami oraz dlaczego stanowią one zagrożenie dla naszego zdrowia?
Koty i psy narażone są na pasożyty, którymi mogą zakazić się w wielu różnych miejscach - niestety nawet wówczas gdy nie wychodzą z domu. Jak ochronić zwierzę przed inwazją pasożytó, która może być nie tylko nieprzyjemna ale także groźna dla ich zdrowia?
Hormony, bakterie czy leki, to tylko niektóre z czynników mogących mieć wpływ na pojawianie się krost, wyprysków czy choroby skóry. Nie ma osoby, która z taką dolegliwością się nie zetknęła. Najczęściej pojawiają się na twarzy, rękach, nogach i plecach. Jakie są tego główne przyczyny?
Wyjeżdżając na wakacje skupiasz się na pakowaniu walizek, planowaniu wycieczek i innych atrakcji, zastanów się również na tym, co możesz zrobić, aby uniknąć częstych podczas urlopu kłopotów zdrowotnych.