„Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!” to projekt prospołeczny, którego bohaterami jest czwórka uczestników konkursu „Mam pasję” – Marta Gielejza, Kasia Tupaczewska, Mariusz Cebula i Łukasz Piórkowski, którzy mimo cukrzycy z pasją realizują swoje marzenia.
B.B. King zarzeka się, że nigdy nie pójdzie na emeryturę i nadal ma zamiar nagrywać kolejne płyty. O ile będzie na nie zapotrzebowanie.
Tylko raz do roku w Tychach można spotkać w jednym miejscu kilkaset osób, z Polski i zagranicy, dla których piwo jest czymś więcej niż tylko doskonałym napojem. To birofile, czyli kolekcjonerzy wszelkich piwnych akcesoriów - od XIX wiecznych kamionkowych kufli poczynając, na zupełnie współczesnych długopisach firmowych browarów kończąc. Część ich wyjątkowych zbiorów można było zobaczyć 17 maja podczas 31 Międzynarodowej Giełdy Briofilów
Ponad 50 proc. ankietowanych Polaków sięga do korzeni, chce wiedzieć jak wyglądało życie ich dziadków czy pradziadków. Osiem lat temu takie zainteresowanie deklarowało 41 proc. respondentów.
W górach Oregonu przez dwa tygodnie szukano 76-letniej kobiety. Uzbrojona w łuk seniorka wybrała się na polowanie z dwa lata młodszym mężem. W trakcie wyprawy odłączyła się, nie mogąc odnaleźć drogi powrotnej, pozostała górach, gdzie temperatura spada powyżej zera stopni.
Międzynarodowy projekt „Agenci Podróży – 55 plus bez granic” to, jak głosi deklaracja, „promocja aktywnego starzenia się i usprawnienia mobilności osób starszych w całej Unii Europejskiej”. Do projektu zaproszono 10 państw: Grecję, Włochy, Finlandię, Niemcy, Portugalię, Cypr, Estonię, Słowację, Polskę i Czechy.
Jak wykazują wyniki najnowszych badań instytutu Pentor, Polacy bardzo cenią sobie drobne przyjemności czyli przyjemne czynności i drobne zakupy, które pozwalają oderwać się od codzienności, dają odprężenie i podnoszą na duchu. Lubimy także obdarowywać bliskich.
Od szwedzkiego Kalmar do wyspy Öland, a następnie na Gotlandię i stamtąd na litewskie wybrzeże, oto trasa, jaką zamierza przebyć wpław czterdziestodziewięcioletni Vidmantas Urbonas. Wspomniana droga liczy ponad 200 kilometrów, Litwin jest jednak dobrze przygotowany do jej przepłynięcia, to były mistrz triatlonu.
Rozpoczyna się I Małopolski Plebiscyt „POZA STEREOTYPEM” - Senior Roku 2006, czyli głosowanie na najciekawszą postać starszego pokolenia minionego roku, mogącą stanowić wzór do naśladowania i przykład dla innych. Celem plebiscytu jest promowanie i nagradzanie aktywnych seniorów, którzy w różnych, społecznie cenionych formach działalności wyróżniają się na tle innych.
W wieku 68 lat Lilian Carter, mama prezydenta Jimmy’ego Cartera, wstąpiła do Korpusu Pokoju i spędziła w Indiach dwa lata pracując jako pielęgniarka. H G. Wells ukończył dysertację pozwalającą na uzyskanie stopnia doktora mając lat 76. Grandma Moses zaczęła parać się malarstwem mając lat 70, dziesięć lat później zorganizowano wystawę zawierającą tylko jej prace. W 1994 roku stulatek Ichijirou Araya wspiął się na najwyższy szczyt Japonii, Fuji (3776 m n.p.m.). To tylko kilka przykładów na to, że seniorzy z różnych pokoleń mogą dokonać spektakularnych dzieł. Starszy wiek nie musi stanowić przeszkody w pogoni za marzeniami, wręcz przeciwnie, wielu sądzi, że to najlepszy czas na realizację zamierzeń.
Dwoje pacyfistów planuje na pierwszy dzień zimy ogromną demonstrację antywojenną. Aktywiści nie chcą jednak zorganizować demonstracji, ale opowiadają się za tym, aby popierający ich pozostali raczej w domu. Mieszkający w pobliżu San Francisco 76-letnia Donna Sheehan i 55-letni Paul Reffell wymyślili akcję Globalny Orgazm dla Pokoju. Ich celem jest, aby każdy na świecie przeżył 22 grudnia orgazm myśląc jednocześnie o pokoju na świecie.
Jedną z dobrych rzeczy, która przychodzi wraz z emeryturą jest większa ilość czasu do osobistego wykorzystania. Seniorzy, którzy poświęcają swój czas na realizację starych i odkrywanie nowych hobby i zainteresowań, wiodą znacznie ciekawsze, szczęśliwsze a co za tym idzie - zdrowsze i dłuższe życie.
Odwagi dodaje im błysk fleszy i oklaski publiczności. Niejedna z nich marzyła w młodości o karierze gwiazdy, teraz staje się to rzeczywistością. Kobiety należące do jedynej w kraju, wrocławskiej sekcji modelek seniorek właśnie teraz odnoszą największe sukcesy w showbiznesie, a przede wszystkim spełniają swoje marzenia - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Po 40 dniach wspinaczki na szczycie najwyższej góry świata stanął Mark Inglis. 47-latek nie ma nóg, a na Mount Everest wszedł na protezach.
Z najnowszych badań przeprowadzonych przez pracowników strony internetowej „Lulu”, która pozwala autorom na publikację i sprzedaż książek, wynika, że 50 lat to najlepszy wiek na opublikowanie książki, mającej szansę stać się bestsellerem. W badaniach wykorzystano średnią wieku autorów, których książki pojawiły się na liście najlepiej sprzedających się pozycji wg „New York Times” przez ostatnie pół wieku.