Twórcze hobby pomaga zyskać poczucie szczęścia. Wypróbuj się w różnych dziedzinach, by poprawić swoje samopoczucie.
Po osiągnięciu wieku emerytalnego, gdy decydujemy się na zakończenie kariery zawodowej, życie diametralnie się zmienia. Pojawia się wiele wolnego czasu, który można - i trzeba - wykorzystać w jak najlepszy dla nas sposób.
Aleksander Doba - 68-latek, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki pomiędzy wybrzeżami Europy i Ameryki Północnej zdobył tytuł National Geographic - Adventurer of the Year. Polskiego podróżnika wybrali internauci z całego świata.
Malcolm McDowell, który ma w swoim dorobku już ponad 130 kreacji filmowych i wiele nagród, tak bardzo kocha swój zawód, że grałby za darmo.
Tom Cruise jest wdzięczny losowi za swoje wspaniałe życie. 50-latek już jako dziecko marzył o karierze filmowej.
Coraz większą część społeczeństwa stanowią ludzie w wieku dojrzałym. Według stereotypu osoby po pięćdziesiątce nie uprawiają sportu, nie prowadzą aktywnego trybu życia, koncentrując swoją uwagę przede wszystkim na wychowywaniu wnuków i oglądaniu telewizji. Czy obraz ten nie jest jednak fałszywy? Czy Polacy po 50 roku życia faktycznie unikają aktywnych form spędzania wolnego czasu?
9 września odbędzie się premiera pięciu filmów będących rezultatem niezwykłego przedsięwzięcia. Projekt Szczęście w zamierzeniu pomysłodawców, Davida Zaleskiego i Varvary Frol, jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy szczęście jest ograniczone wiekowo.
Wśród seniorów jest wielu niezwykłych, wspaniałych ludzi! Są to często ludzie skromni, nie działający dla rozgłosu czy sławy. Działają w swoich środowiskach, służąc pomocą, radą, czasem. Mają swoje pasje, hobby, zainteresowania… - warto poznać tych wspaniałych ludzi. Dlatego Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” ogłasza drugą edycję Konkursu Spoko Senior. Ma on na celu znalezienie ciekawych, pozytywnych seniorów, pokazanie ich innym, udowodnienie, że czas na emeryturze może być równie twórczym okresem w życiu.
Jim Carrey odkrył w sobie pasję do malowania. Aktor dołączył do grona gwiazd show-biznesu, które relaksują się przy płótnach i sztalugach.
Choć zawsze o tym marzyła, Maria Ulatowska dopiero na emeryturze postanowiła, że... napisze książkę. Spróbowała i jakoś poszło - jej debiutancka powieść „Sosnowe dziedzictwo" właśnie trafia na księgarskie półki. To historia, o której każdy z pewnością pomyśli: chciałbym, żeby była moja... Prezentujemy wywiad z Marią Ulatowską, autorką książki „Sosnowe dziedzictwo”.
„Mam pasję! Cukier mi nie podskoczy!” to projekt prospołeczny, którego bohaterami jest czwórka uczestników konkursu „Mam pasję” – Marta Gielejza, Kasia Tupaczewska, Mariusz Cebula i Łukasz Piórkowski, którzy mimo cukrzycy z pasją realizują swoje marzenia.
B.B. King zarzeka się, że nigdy nie pójdzie na emeryturę i nadal ma zamiar nagrywać kolejne płyty. O ile będzie na nie zapotrzebowanie.
Tylko raz do roku w Tychach można spotkać w jednym miejscu kilkaset osób, z Polski i zagranicy, dla których piwo jest czymś więcej niż tylko doskonałym napojem. To birofile, czyli kolekcjonerzy wszelkich piwnych akcesoriów - od XIX wiecznych kamionkowych kufli poczynając, na zupełnie współczesnych długopisach firmowych browarów kończąc. Część ich wyjątkowych zbiorów można było zobaczyć 17 maja podczas 31 Międzynarodowej Giełdy Briofilów
Ponad 50 proc. ankietowanych Polaków sięga do korzeni, chce wiedzieć jak wyglądało życie ich dziadków czy pradziadków. Osiem lat temu takie zainteresowanie deklarowało 41 proc. respondentów.
W górach Oregonu przez dwa tygodnie szukano 76-letniej kobiety. Uzbrojona w łuk seniorka wybrała się na polowanie z dwa lata młodszym mężem. W trakcie wyprawy odłączyła się, nie mogąc odnaleźć drogi powrotnej, pozostała górach, gdzie temperatura spada powyżej zera stopni.