Poznali się i zakochali w sobie w trudnych czasach II wojny światowej. Dziś, w dziewiątej dekadzie ich życia, los umożliwił im powtórne spotkanie. Okazało się, że czas nie osłabił ich uczuć - wkrótce odbędzie się ślub.
Mówi się, że problem dzielony z kimś to problem o połowę mniejszy. Zdaje się to potwierdzać ankieta przeprowadzona przez matrymonialny serwis doboru partnerskiego be2, zgodnie z którą 64% singli na całym świecie wierzy, że trudne momenty w życiu, takie jak kryzys gospodarczy, łatwiej jest przeżywać we dwójkę.
Brytyjski matematyk opracował wzór, który umożliwia przewidzieć czy zakochana para weźmie w przyszłości rozwód, czy też będzie tworzyła szczęśliwy i długotrwały związek. Teraz dosłownie można obliczyć szanse na udane małżeństwo...
Badania przeprowadzone dla Królewskiego Towarzystwa Farmaceutycznego Wielkiej Brytanii (Royal Pharmaceutical Society of Great Britain - RPSGB) wykazały, że wielu seniorów uprawia seks bez zabezpieczenia z nowym partnerem. Uważają, że skoro nie grozi im niechciana ciąża, innego niebezpieczeństwa nie ma. Tymczasem zagrożenie chorobami przenoszonymi drogą płciową jest znaczne.
Pierwsze wszechstronne, narodowe badanie w USA na temat zachowań seksualnych i problemów związanych z miłością fizyczną wykazało, że większość ludzi w wieku 57 - 85 lat uważa seksualność za ważny element życia.
Połowa Polaków uważa, że pozytywnym zjawiskiem jest fakt, iż obecnie ludzie biorą ślub w późniejszym wieku niż ich rodzice. Jednocześnie jednak pozostajemy dość konserwatywni: znaczna część respondentów (2/3) uważa, że niekorzystnym zjawiskiem jest rodzenie się dzieci w niezalegalizowanych związkach, niemal połowie nie podoba się łatwiejsze unieważnianie małżeństw przez Kościół.
Badania wykazały, że 70% pięćdziesięcioletnich kobiet regularnie uprawia seks. Ponad 30% kocha się co najmniej raz w tygodniu. 1/3 ankietowanych pań zaś twierdzi, że miłość fizyczna w wieku starszym dostarcza więcej satysfakcji niż w latach młodzieńczych. Jednakże, okres menopauzalny wiąże się ze znaczącymi przeobrażeniami hormonalnymi i fizycznymi. Ma to również wpływ na życie seksualne: 46% kobiet przechodzących menopauzę uprawia seks rzadziej niż raz w miesiącu.
Sondaż „Z jednym pytaniem dookoła świata“ Reader’s Digest wykazał, że w wyrażaniu uczuć Polacy bardzo różnią się od mieszkańców innych krajów.
Pozytywne nastawienie czyni życie przyjemniejszym i bardziej znośnym nawet w najtrudniejszych momentach, świadczą o tym zarówno badania naukowe, jak i codzienna praktyka kolejnych pokoleń. Zdarza się, że nasze przyzwyczajenia i cechy osobowościowe skutecznie bronią przed optymizmem, ale efektywna praca nad zmianą sposobu postrzegania świata i siebie polecana jest nawet pro forma - kto wie, może jednak przyniesie pożądane konsekwencje?
Amerykańskie badania wykazały, że kobiety i mężczyźni bardzo różnią się w kwestiach dotyczących finansów. Według ekspertów z prowadzącej badania firmy PNC, te pary, które są partnerami w sprawach domowego budżetu, mają szansę żyć w szczęśliwym związku.
Osoby po pięćdziesiątce to grupa tolerująca niewierność, wynika z ankiety przeprowadzonej przez popularny brytyjski portal dla seniorów sagazone.
81-letni Chińczyk dowiódł, że nie ma bariery wiekowej, jeśli chodzi o miłość, ożenił się z 58-letnią wybranką poznaną przez Internet.
Jeśli chcesz być szczęśliwy, upewnij się, że masz przynajmniej dziesięciu przyjaciół – komentuje wyniki badania naukowego Julian Baggini z guardian.co.uk
Internet stał się źródłem erotycznych poszukiwań. Okazuje się jednak, że o takie przygody zabiegają nie tylko ludzie młodzi, coraz częściej seks dzięki Internetowi chcą uprawiać seniorzy.
Możesz być sam(a), ale nie samotny/a – to powiedzenie odzwierciedla rekomendowaną przez psychologów postawę, która realizuje się w aktywnym modus vivendi. Przy tym, ową aktywność należy rozumieć szeroko – nie musi być całkowicie zależna od sprawności fizycznej.