Wbrew temu, co można obejrzeć w komediach romantycznych i przeczytać w popularnych romansach, jest mało prawdopodobne, że powrót do byłego partnera będzie uszczęśliwiającą decyzją, wynika z badań.
Satysfakcja seksualna nie wymaga wysokiego poziomu pożądania seksualnego i nawet nie wymaga aktywności seksualnej w ogóle... Jak wynika z nowego badania, poziom satysfakcji seksualnej jest najwyższy wśród najmłodszych i najstarszych badanych kobiet.
Upada kolejny mit. Wiele kobiet jest aktywnych seksualnie po menopauzie i jak wynika z badań - większość dojrzałych pań jest zadowolonych ze swego życia intymnego.
Kiedy żona lub partnerka starszego mężczyzny ma lepsze relacje z jego przyjaciółmi niż on sam, częściej pojawiają się u niego problemy z zaburzeniami erekcji, wynika z nowych badań.
Nieuprzejmi i niekulturalni pracownicy mają wpływ nie tylko na środowisko zawodowe, oddziałują na różne sfery życia, w tym tę domową, ostrzegają uczeni z Baylor University.
Podczas gdy wiele młodych kobiet fantazjuje o archetypicznym wręcz przystojnym, ambitnym i dobrze sytuowanym mężczyźnie, dojrzałe panie cenią inne cechy.
Przydaje oczom blasku, policzkom zdrowego koloru, a jednocześnie spełnia definicję aktywności fizycznej, tak potrzebnej do zachowania dobrej kondycji. Mowa o seksie. Miłość fizyczna jest polecana z wielu rozmaitych powodów.
Przytulanie się i pieszczoty pomagają zwiększyć satysfakcję w wieloletnim związku, wynika z badań z udziałem par w dojrzałym wieku.
Samotność negatywnie wpływa na zdrowie fizyczne i mentalne. Oczywiście, nie trzeba mieć partnera, by prowadzić bogate życie towarzyskie i nie czuć się opuszczonym, niemniej jednak najbliższa osoba u boku zmienia perspektywę i nadaje życiu nowe cele. W jakim momencie „ponownie wejść do gry", radzi socjolog i seksuolog dr Pepper Schwartz.
Seks przestał być tabu, ale jeśli chodzi o osoby dojrzałe i starsze, miłość fizyczna ciągle pozostaje w sferze tematów niepopularnych. W efekcie dziedzina ta pozostaje niedostatecznie zbadana, analizowana i narasta wokół niej wiele mitów. Poniżej kilka z nich.
Nie ma idealnych małżeństw, ale niektóre pary świetnie się ze sobą czują mimo znacznego stażu, inne chętnie spędzają czas osobno i przyzwyczaiły się do takiego status quo. Udany związek wymaga pracy, zgodnie twierdzą terapeuci małżeńscy.
Fizyczny ból i intensywne poczucie odrzucenia "bolą" w taki sam sposób, wynika z nowych badań.
Każdy w swoim otoczeniu może wskazać pary, które po trzydziestu, czterdziestu i więcej latach od ślubu wciąż są ze sobą szczęśliwe. Owszem, takich małżeństw nie ma może zbyt wiele, ale zdarzają się i wszyscy patrzą z zazdrością na ich relacje. Jak to się dzieje? Kwestia dotyczy niezwykle dobrze dobranych osób, czy też może „wieczne zauroczenie" wynika z jakichś zewnętrznych uwarunkowań?
Jakkolwiek zajęło mu to 28 lat, 100-letni Forrest Lunsway w końcu zdecydował się na zaproponowanie małżeństwa swojej dziewczynie. Jego wybranka to 90-letnia Rose Pollard.
Ważne słowa nie przychodzą łatwo. Rzadko się je wypowiada w obawie o to, by nie stały się trywialne i wygłaszane rutynowo. To jednak rodzi czasem taki modus operandi, który bywa bliski gruboskórności, nadmiernemu dystansowi i braku wrażliwości. Tymczasem nie straciła na aktualności przecież słynna fraza z poezji księdza Twardowskiego: „spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".