Regularna aktywność fizyczna zapewnia liczne korzyści zdrowotne, w tym zapobieganie chorobom przewlekłym, takim jak choroby układu krążenia, cukrzyca, niektóre nowotwory i osteoporoza.
Pandemia miała wpływ na nasze życie na wiele sposobów. Jakkolwiek wiele z nich jest wyraźnie negatywnych, są i te dobre - zmieniło się nasze postrzeganie naturalnych przestrzeni.
Spędzanie co najmniej dwóch godzin tygodniowo na wśród natury jest ważnym czynnikiem zadbania o zdrowie i dobre samopoczucie.
Jeśli mieskasz na wsi, nie brakuje ci możliwości spacerowania na łonie natury. Jeśli jednak jesteś „mieszczuchem", trudniej ci zmienić otoczenie z betonowego na naturalne. Można się jedna „poratować" częstszym przebywaniem w parkach, mówią uczeni. To zwiększa poczucie szczęścia i spokoju ducha.
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, aż 1,4 miliarda ludzi na świecie zwiększa u siebie ryzyko poważnych chorób z powodu unikania wysiłku fizycznego. W efekcie siedzącego stylu życia bardziej narażają się choroby serca, cukrzycę, demencję i różne formy raka.
Ludzie mieszkający w miastach z większą ilością zielonych przestrzeni cieszą się lepszym samopoczuciem niż mieszkańcy „betonowych pustyni".
Kleszcze to pasożyty, które szczególnie dają nam się we znaki latem. Ukąszenie jest praktycznie bezbolesne, jednak jego konsekwencje mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Na spotkanie z tymi pajęczakami jesteśmy szczególnie narażeni w lesie, na łące, ale także w miejskich parkach czy przydomowych ogródkach. Dlatego, wraz ze zbliżającymi się wakacjami, warto pamiętać o profilaktyce.