Kokorycz (Corydalis), roślina od wieków stosowana w chińskiej medycynie jako środek przeciwbólowy, została zbadana przez zachodnich ekspertów. Okazuje się, że jest bardzo skuteczna w łagodzeniu dolegliwości bólowych.
Tabletki na ból są w powszechnym użyciu. Wielu ludzi chętnie po nie sięga przy różnorodnych dolegliwościach i dzięki tym środkom mogą normalnie funkcjonować. Zdarza się bowiem, że ból wręcz wyłącza z normalnego życia. Warto jednak pamiętać, że tabletki wspomagają w nagłych wypadkach, ale trzeba wybierać odpowiednie leki, by móc liczyć na ich efektywność i zapobiec ewentualnym efektom ubocznym.
Istnieje wiele źródeł bólu, jak też okoliczności, w których może on się pojawić. Praktycznie przy wykonywaniu każdej codziennej czynności mogą się pojawić mniejsze lub większe dolegliwości. Rynek leków przeciwbólowych oferuje bogaty wybór środków przynoszących ulgę. Ważne, by prawidłowo wybrać właściwy lek na konkretny rodzaj bólu.
Większość ludzi sięga po popularne leki bez recepty, gdy odczuwa dolegliwości bólowe, ale wielu nie jest świadomych różnic miedzy tymi farmaceutykami. Wśród najczęściej zażywanych leków przeciwbólowych są: aspiryna, ibuprofen i paracetamol. Oto podstawowe różnice między nimi.
Osoby, którzy zażywają preparaty z kwasem acetylosalicylowym przynajmniej raz w miesiącu mogą mieć znacznie zmniejszone ryzyko raka trzustki, wynika z badania kliniczno-kontrolnego, którego rezultaty przedstawiono na dorocznym spotkaniu Amerykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Rakiem (American Association for Cancer Research, AACR).
Większość z nas, gdy odczuwa ból, automatycznie zażywa popularne leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Czasami jednak takie farmaceutyki zamiast pomóc, mogą zaszkodzić. Zanim więc sięgniemy po garść tabletek, zastanówmy się jak inaczej skutecznie pozbyć się bólu.
Nie tylko skuteczny lek na fizyczny ból jest pilnie poszukiwany, nierzadko chętnie skorzystalibyśmy bezpiecznego środka na cierpienie natury emocjonalnej. Jak się okazuje, medykament o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, może być również skuteczny w złagodzeniu problemu złamanego serca.
Co piąty wypadek drogowy może być spowodowany przez kierowcę będącego pod wpływem tabletek działających usypiająco – alarmuje Dziennik. Takie wyniki przyniósł najnowszy raport Ośrodka Monitorowania i Badania Niepożądanych Działań Leków przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Mieszkańcy rozwiniętych regionów coraz częściej sięgają po środki przeciwbólowe, zapotrzebowanie na tego typu preparaty rośnie nawet o kilkanaście procent rocznie.