Rzucenie palenia może być tak dobre dla zdrowia psychicznego, jak jest dla fizycznego.
Starsze kobiety z wyższym poziomem kwasów tłuszczowych omega-3 we krwi cechują się nieco mniej intensywnym procesem kurczenia się mózgu niż panie z niską ilością tych substancji.
Zmarł Eric Lawson, aktor występujący jako „Marlboro Man" w reklamach z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Przyczyną jego śmierci były choroby związane z paleniem papierosów.
Palenie papierosów może spowodować jeszcze więcej problemów zdrowotnych niż dotychczas sądzono. Wraz z upływem lat zmienił się skład papierosów i mogą dziś być jeszcze groźniejsze dla naszego zdrowia.
Powszechnie wiadomo, że brak aktywności fizycznej w dojrzałym i starszym wieku może zwiększać ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków zdrowotnych. Ciągłe apele o podejmowanie treningów nie są jednak bezpodstawne, badania wykazały, że starsze kobiety spędzają około dwóch trzecich swojego czasu w pozycji siedzącej.
Porzucenie przez partnera działa na mózg podobnie jak głód narkotykowy.
Wnioski z badań obejmujących tysiące kobiet po menopauzie sugerują, że pacjentki, u których rozwija się inwazyjny rak piersi, mogą zyskać znaczne korzyści prozdrowotne z przyjmowania suplementów zawierających zarówno witaminy, jak i minerały.
Temperatury spadają, deszcz siąpi coraz częściej, ale nawet przy najgorszej pogodzie, pod biurami można spotkać grupki stłoczonych i zmarzniętych pracowników, nerwowo zaciągających się papierosem. Przeważnie nie jest to w smak ich pracodawcom, którzy, szukając nowych sposobów na zniechęcenie podwładnych do tytoniowego nałogu, uciekają się niekiedy do różnego rodzaju zakazów. Niestety nie zawsze przynoszą one pożądane skutki.
Starsi mężczyźni, którzy mają niski poziom witaminy B12, cechują się wyższym ryzykiem wystąpienia złamań .
Dym tytoniowy działa toksycznie na organizm, powoduje spustoszenie i nieodwracalne zmiany w drogach oddechowych. Sprzyja to infekcjom układu oddechowego a w przypadku naczyń krwionośnych zwiększa ryzyko miażdżycy. Najgroźniejszym jednak skutkiem jest nowotwór płuc czy przełyku oraz POChP. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Kluczową kwestią jest nie lekceważenie kłopotów z oczami i unikanie czynników, które mogą osłabiać wzrok i powodować dolegliwości oczu. Oto kilka z nich.
Legendarna piosenkarka i autorka tekstów Joni Mitchell skończyła 7 listopada 70 lat. Jej muzyka miała wpływ na kilka pokoleń.
Picie kawy może zmniejszyć aż o 40 proc. ryzyko raka wątrobowokomórkowego, najczęstszego rodzaju raka wątroby.
Złamane z powodu osteoporozy kości często są przyczyną bólu, niemobilności, obniżenia jakości życia, a także przedwczesnej śmierci.
Palenie papierosów to poważny problemem zdrowia publicznego - corocznie zabija miliony ludzi na całym świecie. Kampanie informujące o szkodliwości palenia nie są dość efektywne i nic dziwnego - to jeden z najtrudniejszych do pokonania nałogów. Okazuje się jednak, że łatwiej podjąć z nim walkę, gdy korzysta się w tym celu z pomocy portali społecznościowych.