Skuteczna strategią promowana zdrowia może być płacenie ludziom za to, że rzucą palenie, wynika z nowych badań.
Już niewielka ilość regularnych ćwiczeń, niezależnie od intensywności, jest tak korzystna dla starszych mężczyzn jak rzucenie palenia, mówią naukowcy.
Izolacja społeczna przekłada się na niższą oczekiwaną długość życia. Także, gdy jest ona dobrowolnym wyborem życiowym.
Obecność specyficznych markerów guza (miRNA) oznacza zagrożenie chorobą u palaczy w wieku ponad 50 lat.
Dieta o dużej ilości kalorii pochodzących z węglowodanów wywołuje więcej problemów zdrowotnych niż brak aktywności fizycznej, alkohol czy palenie papierosów razem wzięte.
Dostarczanie sobie odpowiedniej dawki witaminy E zmniejsza stres oksydacyjny w układzie odpornościowym.
Choć częściej można usłyszeć, że nadwaga i otyłość sprzyjają całej gamie chorób, teraz odkryto że być może mają wręcz ochronne działanie - przynajmniej, jeśli chodzi o demencję.
Antybiotyki mogą sprzyjać cukrzycy typu 2. Jak wynika z badań z udziałem ponad 1 miliona osób, częste stosowanie tych leków może spowodować zmiany w składzie bakterii jelitowych.
Osoby cierpiące na ból pleców w dolnym odcinku, które palą, piją, są w depresji lub dotyczy ich otyłość, mogą złagodzić tę dolegliwość poprzez wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia, sugerują nowe badania.
Dwie trzecie palaczy umrze wcześniej na choroby wywołane paleniem, wynika z najnowszych australijskich badań.
Niektóre produkty wywołują przyjemność odczuwaną przez mózg w taki sposób, że chce się to powtórzyć, więc łatwo prowadzą do uzależnienia, mówią uczeni z Uniwersytetu Michigan.
Wielu palaczy jeszcze szybciej i chętniej niż zwykle sięga po papierosa, jeśli odczuwają stres lub lęk, ale w dłuższej perspektywie to wcale nie pomaga - okazuje się, że uzyskują skutek przeciwny do oczekiwanego.
Do takiego wniosku doszli duńscy badacze z Uniwersytetu w Kopenhadze. Uważają, że dla zdrowia umysłu lepiej jest rzucić palenie stopniowo.
Choroby uważane za główną przyczynę śmierci na świecie są w znacznej mierze wywoływane niezdrowym stylem życia, który obejmuje m. in. palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz niewłaściwą dietę pełną niezdrowych tłuszczów, cukrów prostych i soli.
Pary, które wspólnie pracują na d tym, aby zmienić swoje niezdrowe nawyki, osiągają lepsze wyniki.