Palący diabetycy narażają się na szczególnie wysokie ryzyko problemów zdrowotnych.
To, jaki styl życia prowadzisz, w dużej mierze zależy od tego, z kim się związałeś/aś. Niby nic dziwnego, ale ten wpływ jest naprawdę bardzo duży i dotyczy także stanu zdrowia, mówią badacze.
U jednych upływ czasu jest ledwo widoczny, u innych szybko pojawiają się jego obajwy. Częściowo odpowiada za to genetyka, częściowo - my sami. Powszechnie wiadomo, że zdrowy i zapewniający młody wygląd styl życia, wymaga aktywności fizycznej i zbilansowanej diety. Jednak istnieją pewne inne nawyki i zachowania, które sprzyjają objawom starości. Niektóre cię zadziwią.
Nałogowi palacze i ci, którzy już są otyli, często zyskują na wadze po porzuceniu tego niezdrowego nałogu.
Nie warto odkładać decyzji o rzuceniu palenia papierosów ze względu na obawy o przybranie na wadze. Porzucenie nałogu w istocie poprawia metabolizm i można liczyć na skuteczniejszą walkę o szczuplejszą sylwetkę.
Nowe badania sugerują, że to, ile się waży w wieku 50 lat, może wpływać na ryzyko wcześniejszego rozwoju choroby Alzheimera w późniejszym życiu.
Serce (podobnie jak niektore inne organy) może starzeć się wolniej lub szybciej niż wynikałoby to z naszego wieku metrykalnego. Zobacz, jakie czynniki wpływają na ten proces.
Systematycznie przybywa młodych pacjentów z problemami sercowymi. Okazuje się, że zawał nie dotyczy jedynie osób dojrzałych, choć w tej grupie wiekowej odsetek zawałowców jest najwyższy. O obniżaniu granicy wiekowej związanej z ryzykiem wystąpienia zawału serca opowiada prof. Zbigniew Kalarus, prezes Polskiej Towarzystwa Kardiologicznego, pomysłodawca portalu Copozawale.pl.
Holenderskie badania sugerują, że spożywanie kawy i alkoholu może być związane z lepszym poruszaniem się u ludzi starszych.
Wiele napisano o możliwych prozdrowotnych właściwościach wina. Właściwie liczne badania wskazywały, że umiarkowane spożycie alkoholu może przydać więcej korzysci niż szkód. Jednak nowe wieści ze świata nauki są niepokojące - uczeni informują, że alkohol (nawet niewielka jego ilość) może zwiększać ryzyko raka piersi.
Łuszczyca wiąże sie z wyższym ryzykiem niekontrolowanego ciśnienia krwi.
Powodów do niepokoju nikomu nie brakuje, bo gdy jedna sfera życia dobrze funkcjonuje, inna sprawia problemy i rzadko wszystko idzie gładko w każdej dziedzinie. Z drugiej strony, skupianie się na problemach prowadzi do ich wyolbrzmiania i odczuwania niepokoju. Czasami trudno samemu sobie wytłumaczyć, że zamartwianie się nie ma sensu, bo ani trochę nie zmienia sytuacji, warto więc podjąć kroki, by to pewne zewnętrzne działania zaczęły sprzyjać osłabieniu lęków.
Fińskie badania sugerują, że starsze kobiety, które są zadowolone z życia, cechują się lepszym zdrowiem kości.
Nowe badania wykazały, że granie w Tetris już przez trzy minuty może pomóc zmniejszyć ochotę na papierosy, alkohol, kawę, żywność, seks i sen, etc.