Już dwie lub więcej szklanek słodkiego napoju dziennie wiążą się z 23-procentowym wzrostem ryzyka rozwoju niewydolności serca.
Od naszej siły woli zależy, czy zdecydujemy się na rzucenie palenia, podejmiemy wysiłek odchudzania czy pozbędziemy jakiegoś brzydkiego nawyku. Wszystko to jest procsualne i wymaga czasu, by osiągnąć sukces. Nierzadko zdarza nam się załamanie i trzeba zaczynać od początku. Na szczęście istnieją techniki wzmacniania woli, dzięki nim mamy większe szanse na powodzenie naszych przedsięwzieć.
Jeśli chorujesz na cukrzycę, odpowiedni styl życia pomoże ci niemal zapomnieć o chorobie, bo osłabi problemy z nią związane, w tym pozwoli uniknąć ewentualnych powikłań. Cukrzyca nie musi zaburzać dotychczasowego sposobu życia, trzeba jednak nieco się wysilić i zrezygnować ze złych nawyków, a wdrożyć nową, zdrowszą rutynę. Zobacz, co warto robić, a czego unikać.
Tłuszcz z wątroby dorsza jest szczególnie cenny ze względu na działanie chroniące przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Chociaż raz w tygodniu powinno się jeść tłuste ryby, mówią eksperci - dzięki temu można liczyć na lepszą ochronę serca.
Długowieczność zależy przede wszystkim od genów, stylu życia i pewnie... łutu szczęścia. Jest też parę takich czynników, które - ku zaskoczeniu wielu - mogą wpływać na zwiększenie szans na dłuższe życie. Zobacz, o czym mowa.
Stresująca praca to wyższe ryzyko udaru, ostrzegają uczeni z Uniwersytetu Medyczngo Guangzhou w Chinach.
Różnice w długości życia osób różnej płci pogłębiają się od ponad dwóch wieków. Winne są temu słabsze układy krwionośne mężczyzn i fakt, że częściej palą papierosy.
Gdy wzrasta codzienne spożycie owoców i warzyw (które nie są bogate w skrobię), zmniejsza się ryzyko przybierania na wadze.
Światowa Organizacja Zdrowia opracowała strategię mającą na celu sprawienie, by Europejczycy byli bardziej aktywni i w ciągu następnej dekady rzucili palenie, podaje agencja AFP.
Zarówno czynne, jak i bierne palenie papierosów zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2.
Palący diabetycy narażają się na szczególnie wysokie ryzyko problemów zdrowotnych.
To, jaki styl życia prowadzisz, w dużej mierze zależy od tego, z kim się związałeś/aś. Niby nic dziwnego, ale ten wpływ jest naprawdę bardzo duży i dotyczy także stanu zdrowia, mówią badacze.
U jednych upływ czasu jest ledwo widoczny, u innych szybko pojawiają się jego obajwy. Częściowo odpowiada za to genetyka, częściowo - my sami. Powszechnie wiadomo, że zdrowy i zapewniający młody wygląd styl życia, wymaga aktywności fizycznej i zbilansowanej diety. Jednak istnieją pewne inne nawyki i zachowania, które sprzyjają objawom starości. Niektóre cię zadziwią.
Nałogowi palacze i ci, którzy już są otyli, często zyskują na wadze po porzuceniu tego niezdrowego nałogu.
Nie warto odkładać decyzji o rzuceniu palenia papierosów ze względu na obawy o przybranie na wadze. Porzucenie nałogu w istocie poprawia metabolizm i można liczyć na skuteczniejszą walkę o szczuplejszą sylwetkę.