Zanieczyszczenie środowiska od lat poważny problem w wielu miejscach na świecie. Okazuje się, że płacimy za nie najwyższą cenę - jest odpowiedzialne za relatywnie wysoki odsetek wszystkich zgonów.
Jak podaje Światowa Federacja Serca, każdego roku na całym świecie z powodu chorob sercowo-naczyniowych umiera około 17,7 miliona ludzi. Oznacza to, że wspomniane choroby odpowiadają za 31 proc. wszystkich zgonów.
Wielu ludzi w starszym wieku obawia się demencji, bo choroba oznacza kłopoty z samodzielnym funkcjonowaniem i odbiera niezależność. Demencja wiąże się ze starzeniem się, ale nie oznacza to, że każdy w pewnym wieku musi na nią zachorować. Właściwie, okazuje się, że jednemu na trzy przypadki otępienia można by zapobiec.
Przerwa na przysłowiowego „dymka” to dla wielu pracowników nieodłączny element pracy. Jak pokazują dane Kantar Millward Brown dla Work Service, aż 24% Polaków codziennie pali papierosy w miejscu zatrudnienia. To, co jednak dla palaczy jest czymś normalnym dla pracodawców jest ogromnym obciążeniem finansowym. Każdego dnia z powodu przerw na papierosa firmy tracą blisko 31 milionów złotych.
Neurotyczni ludzie nierzadko są niezrównoważeni emocjonalnie, często odczuwają lęk i stres. Dlatego zwykle proponuje im się strategie, a nawet terapie, które pozwoliłyby osłabić wspomniane objawy i uwolnić od ciągłego niepokoju. Okazuje się jednak, że neurotyzm może „popłacać" - oznacza więsksze szanse na dłuższe życie.
Ciężkie przypadki łuszczycy oznaczają wyższe ryzyko przedwczesnej śmierci. Osoby z najpoważniejszą formą łuszczycy mogą mieć nawet dwukrotnie wyższe ryzyko śmierci w porównaniu do osób wolnych od tej choroby.
Lista szkód, jakie palenie papierosów wyrządza twojemu zdrowiu, jest naprawdę długa. Znajduje się na niej m. in. niszczenie układu krwionośnego, zagrożenie dla płuc, czy choroby skóry. To jednak nie wszystko, papierosy powodują także problemy ze wzrokiem.
Wyniki badań tomografii komputerowej w postaci zdjęć najlepiej przemawiają do palaczy. Dają im silną motywację do walki z nałogiem.
Od początków naszej historii poszukujemy eliksiru młodości, bo ludzkość od zawsze marzy o nieśmiertelności. Co prawda, eliksiru ciągle brak, ale udało nam się wiele dowiedzieć na temat starości i nieco ją odsunąć w czasie. Do pewnego stopnia odpowiada za nią niezależny od naszej woli mechanizm biologiczny, ale też w niemałej mierze możemy ten mechanizm regulować dzięki stylowi życia.
Rak żołądka jest czwartą przyczyną śmierci nowotworowej u kobiet i mężczyzn. Jest najpowszechniejszy wśród osób po siedemdziesiątym roku życia. Jakkolwiek w rozwoju nowotworów określoną rolę odgrywają czynniki genetyczne, styl życia ma również ważny wpływ na ryzyko rozwoju raka. Zobacz, co możesz zrobić, by zmniejszyć prawdopodobieństwo tej choroby.
Reumatoidalne zapalenie stawów to bolesną chorobą, w której układ odpornościowy danej osoby jej atakuje stawy, powodując przewlekłe stany zapalne w stawach rąk, stóp, łokci, ramion, kolan, bioder i stóp. Jakkolwiek dokładna przyczyna choroby nie jest znana, sądzi się, że wpływ na nią mają czynniki genetyczne, a co więcej, ustalono że jest częstsza u osób o określonej pracy.
Tort czy ciastka mogą kojarzyć się z przyjemnymi dla podniebienia i ogólnego nastroju chwilami, ale w istocie cukier nie służy mentalnemu samopoczuciu, mówią badacze z University College London.
Iloraz inteligencji ma wpływ na prawdopodobieństwo długiego życia, wynika z międzynarodowych badań.
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, palenie papierosów corocznie powoduje śmierć sześciu milionów osób, a wobec panujących trendów wskaźnik ten wzrośnie o kolejne dwa miliony do 2030 roku. Nie ma na co czekać, trzeba zacząć walkę z nałogiem już dzisiaj. Zobacz, jak zmienia się sposób funkcjonowania twojego organizmu po zgaszeniu papierosa.
Rocznie około 6 milionów ludzi umiera przedwcześnie z powodu palenia papierosów. Nałóg prowadzi do poważnych chorób, ma związek ze zubożeniem, a także problemami zawodowymi i prywatnymi. Mimo to wciąż miliard ludzi na świecie pali papierosy. Oto cztery profesjonalne podejścia do walki z nałogiem.