Brak aktywności fizycznej jest dla naszego zdrowia bardziej szkodliwy niż palenie papierosów.
Kolejne badania wskazują na silny wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie. Dotychczas wykazano m. in., że zwiększa ryzyko chorób serca, demencji, raka płuc, etc. Do tej listy należy też dopisać teraz raka jamy ustnej.
Kawa może wspomagać pracę nerek, mówią lekarze z North Lisbon Hospital.
Palenie papierosów zwiększa ryzyko wielu chorób, w tym np. sprzyja rozwojowi nowotworów, zwiększa ryzyko demencji, czy psuje wzrok. Do tej listy trzeba dopisać teraz ryzyko zaburzeń rytmu serca.
Jak wynika z nowego brytyjskiego raportu, otyłość będzie główną przyczyną śmierci kobiet. Jeśli utrzymają się obecne trendy, uplasuje się na liście zagrożeń wyżej niż np. palenie papierosów.
70 procent wszystkich śmierci jest spowodowanych chorobami niezakaźnymi. Najbardziej śmiercionośne są nowotwory, choroby układu krążenia, przewlekłe choroby układu oddechowego i cukrzyca, wynika z brytyjskiego raportu Światowej Organizacji Zdrowia za lata 2000-2016.
Palenie papierosów sprawia, że narażasz się na różne poważne choroby, ale mniejsze dolegliwości także Ci grożą - przykładowo, częściej się przeziębiasz.
Wieczorny drink po długim dniu pracy i wykonywania innych obowiązków to dla wielu codzienny rytuał, z którego niechętnie rezygnują. Brytyjscy lekarze zalecają jednak, by chociaż w dwa dni w tygodniu zastąpić napoje wyskokowe czymś „bez procentów" - dzięki temu można istotnie poprawić stan zdrowia.
Wiadomo, że papierosy sprzyjają rozwojowi wielu różnych chorób, w tym raka płuc i problemów z sercem. Do tej listy można dopisać nowotwór gardła.
Ludzie, którzy mieszkają w chłodniejszych mieszkaniach, cechują się wyższym ryzykiem nadciśnienia, mówią brytyjscy uczeni.
Jak podaje Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne (American Heart Association), otyłość grozi nie tylko chorobą wieńcową, ale także chorobą tętnic obwodowych.
Od otwarcia pierwszego sklepu wolnocłowego na lotnisku Shannon w 1947 r., podróżni liczą na to, że przed każdym lotem będą mieć możliwość zakupu lokalnej czekolady lub nieopodatkowanych papierosów czy alkoholi. Według raportu Duty Free World Council (DFWC), Europejczycy stanowią 31% wszystkich klientów stref bezcłowych na całym świecie. Jednak nie wszystkie oferty to prawdziwa okazja.
Liczba podań urlopowych w lipcu i w sierpniu rośnie wprost proporcjonalnie do intensywności promieniowania słonecznego. Wśród żądnych słońca urlopowiczów obecni są także palacze. To właśnie oni są najbardziej narażeni na niekorzystne skutki zdrowotne jakie niesie ze sobą opalanie oraz palenie papierosów. Zarówno jedna, jak i druga czynność może prowadzić do nałogu, kwalifikującego się do leczenia.
Nadmiar cholesterolu prowadzi do tworzenia się złogów tłuszczowych w naczyniach krwionośnych, które zaburzają przepływ krwi przez tętnice. W efekcie serce może nie otrzymywać dostatecznej ilości krwi bogatej w tlen, co zwiększa ryzyko zawału. Co więcej, niedostateczny dopływ krwi do mózgu może wywoływać udar. Czy da się dostrzec objawy zbyt dużej ilości cholesterolu w organizmie?
Nasz stan emocjonalny nie pozostaje bez wpływu na ciało. Samotność sprzyja nasileniu problemów z układem krążenia i sercem.