Na całym świecie kobiety żyją dłużej niż mężczyźni na całym świecie, chociaż różnice te najbardziej są widoczne w bogatych krajach - wskazuje raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Zagrożenie nowotworami w związku z paleniem papierosów jest powszechnie znane, ale ryzyko raka związane z alkoholem ciągle pozostaje słabiej rozumiane, mówią medycy z University Hospital Southampton NHS Foundation Trust.
Szanse na rzucenie palenia są kilkakrotnie razy większe, jeżeli walka z nałogiem toczy się także przy udziale współmałżonka.
Osoby, które zmagają się z objawami depresji, są bardziej zagrożone udarem niedokrwiennym.
Przewlekła obrutacyjna choroba płuc to problem kojarzony z paleniem papierosów, okazuje się jednak, że wśród pacjentów jest coraz więcej ludzi, którzy nie sięgali po papierosy, a za rozwój tej choroby częściej odpowiadają zanieczyszczenia.
Niezdrowe jedzenie odpowiada za niemal 11 milionów zgonów w skali całego świata. To więcej niż śmierci z powodu palenia papierosów.
Otyłość to jeden z czynników różnych rodzajów raka, należy do nich także rak trzustki. Okazuje się, że nadmiar kilogramów w średnim wieku przekłada się na wyższe zagrożenie wspomnianym nowotworem.
Z amerykańskich statystyk wynika, że wzrastają wskaźniki zawałów u ludzi w średnim, a nawet młodym wieku. 20 proc. tych zdarzeń dotyczy osób, które nie skończyły 40 lat.
Rezygnacja z kolacji nie pomaga ograniczyć wzrostu cukru we krwi – dowodzą japońscy badacze z Uniwersytetu Okayama.
Udary to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci związanych z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi. Są groźne u ludzi w każdym wieku, ale jeśli wystąpią relatywnie wcześnie, zagrożenie dla życia jest bardzo wysokie. Udary u osób w średnim wieku częściej są śmiertelne niż u staruszków.
Palenie papierosów cały organizm i zwiększa ryzyko róznych chorób, nie pozostaje też bez znaczenia dla naszego wyglądu - bardzo odznacza się na twarzy. Szczególnie palacza można poznać po ziemistej cerze oraz silniejszych oznakach starzenia się wokół oczu, ust i na policzkach.
Analizy pokazują, że zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych pomaga ograniczać efekty palenia papierosów, ale ciągle stanowią one jedno z głównych zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi.
W ramach wejścia na ścieżkę zdrowego życia Keith Richards chciałby rzucić palenie. Uważa to jednak za najtrudniejsze wyzwanie w swojej walce z nałogami.
Jeden z popularnych obecnie sposobów na rzucenie palenia papierosów, tzw. papieros elektroniczny, może nie być dobrym dla zdrowia rozwiązaniem. Nowe badania pokazują, że korzystanie z tych urządzeń zwiększa ryzyko zawałów i udarów.
W przypadku osób, które pracują na zmiany, szczególnie istotny jest zdrowy styl życia. Szczególna dbałość o zdrowie jest konieczna, żeby się uchronić przed cukrzycą typu 2.