„Papież pielgrzym” - tak najczęściej określano Jana Pawła II. Jego pontyfikat to fenomen religijny o potężnej sile ewangelizacyjnej, którego szczególnym wymiarem były podróże. Papież - człowiek skromny, wytrwały, pełen ciepła i humoru – taki był Jan Paweł II i takim ukazuje go najnowsza książka wydawnictwa Reader’s Digest: „Niestrudzony Pielgrzym Miłości”.
Dziś po raz XVI obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku, aby podkreślić jak ważnymi wartościami są ludzkie zdrowie i życie.
W środę w Warszawie została otwarta Biblioteka Centrum Myśli Jana Pawła II. W skład księgozbioru wchodzą m. in. encykliki, homilie, przemówienia polskiego papieża, oraz inne publikacje dotyczące jego pontyfikatu, w tym opracowania biograficzne i problemowe.
Takie hasło przyświeca kampanii społecznej, którą organizuje Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Ma ona przypomnieć mieszkańcom miasta o zbliżającej się drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II oraz poinformować o wydarzeniach związanych z rocznicą.
Z badań przeprowadzonych przez Centrum Myśli Jana Pawła II wynika, że 94 procent Polaków uważa papieża za autorytet moralny. Drugi kwietnia, rocznicę jego śmierci, ponad połowa rodaków uważa za najważniejszą datę w historii.
Już jutro w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się uroczysty koncert zorganizowany dla uczczenia pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II. W programie „Requiem” Giuseppe Verdiego. Koncert zostanie powtórzony w sobotę 1 kwietnia.
W Warszawie zainaugurowało działalność Centrum Myśli Jana Pawła II, do którego zadań należy m.in. zbieranie pamiątek związanych z wizytami papieża Jana Pawła II w stolicy. Centrum powołano do życia w ubiegłym roku po śmierci papieża, a jego siedziba mieści się przy ul. Foksal 11. Docelowo jednak Centrum ma się znaleźć w odbudowanym Pałacu Saskim - czytamy w "Rzeczpospolitej".