Odkryto związek między piciem alkoholu i znacznie wyższym ryzykiem kilku rodzajów raka, w tym raka piersi, okrężnicy i jamy ustnej. Zwiększone zagrożenie było widoczne nawet wśród osób pijących niewielkie dawki alkoholu (do dwóch drinków dziennie). Co istotne, odpowiadać za ponad 100 tysięcy przypadków nowotworów w ubiegłym roku na całym świecie.
Według najnowszego Światowego Raportu Szczęśliwości (ang. World Happiness Report), najszczęśliwiej żyje się w Finlandii.
Stres psychospołeczny - zwykle wynikający z kłopotów w radzeniu sobie w trudnych warunkach - może się nasilać, prowadząc do wysokiego ryzyka zachorowania na chorobę wieńcową serca.
Pandemia wytworzyła paradoks, w którym zdrowie psychiczne stało się zarówno motywacją, jak i przeszkodą dla aktywności fizycznej.
Samotność związana z lockdownem z powodu pandemii skutkuje nasilonymi objawami depresji u seniorów.
Pierwsze dni pandemii Covid-19 przyczyniły się do negatywnych skutków dla zdrowia psychicznego wielu ludzi, mówią eksperci z Penn State, jednak odkryto też, że niektóre techniki radzenia sobie - takie jak noszenie masek i skupianie się na trosce o samych siebie - miały związek z dobrym zdrowiem psychicznym.
Wykorzystując model tkanki dróg oddechowych wytworzony z ludzkich komórek macierzystych, naukowcy odtworzyli to, co dzieje się, gdy drogi oddechowe palacza są zakażone SARS-CoV-2.
Zgodnie z oficjalnymi statystykami, w Polsce żyje ponad 8,5 mln ludzi w wieku powyżej 60 lat. Ponieważ wszystkich obywateli jest 38,5 mln, osoby po sześćdziesiątce stanowią 22 proc. całej naszej populacji. Jako że nasze społeczeństwo się starzeje, odsetek seniorów będzie w kolejnych latach coraz wyższy. 14-go listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora
Kiedy zbadano obszary mózgu odpowiadające za osłabienie umysłowe, okazało się, że większe zaangażowanie społeczne powstrzymuje niekorzystne zmiany związane ze starzeniem się.
Lęk, gniew, rozpacz, to naturalne emocje w stresujących chwilach. W warunkach pandemii jeszcze dodatkowo mogą być nasilone. Stąd uczeni radzą, jak lepiej można je regulować, by nie zniszczyć swojego zdrowia - nie tylko emocjonalnego, ale też fizycznego.
Jedna na cztery osoby deklarowała zmiany w poziomie w spożyciu alkoholu niemal natychmiast po ogłoszeniu konieczności pozostawania w domu z powodu pandemii koronawirusa, mówią uczeni z Washington State University.
Niektóre osoby zakażone nowym koronawirusem bardzo poważnie przechodzą Covid-19, podczas gdy inne mają łagodne objawy lub w ogóle nie dostrzegają symptomów. Jakkolwiek wiele czynników może wpływać na przebieg choroby, w tym wiek i obecność innych schorzeń, istotną rolę odgrywają tu też czynniki genetyczne.
Pojawiają się doniesienia o rozmaitych lekach na COVID-19 i testach wykrywających koronawirusa, które - jak ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia - są sfałszowane.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wraz z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA) zaingurowały nową kampanię: „Podaj wiadomość: pięć kroków do wykopania koronawirusa" (Pass the message: Five steps to kicking out coronavirus).
Epidemia nowego koronawirusa rozwija się na całym świecie i coraz więcej krajów wprowadza ograniczenia co do przemieszczania się mieszkańców. Nakazy pozostawania w domach dotyczą już 2,6 miliardów ludzi na całym świecie, czyli jednej trzeciej światowej populacji. Japonia musiała przełożyć Igrzyska Olimpijskie na następny rok.