Na sędziwych rodziców czy teściów czeka w mieszkaniu wiele niebezpieczeństw. Wnętrza, które dla młodszych ludzi wydają się przyjazne, mogą zagrażać ludziom starszym. Wystarczy dokonać jednak drobnych zmian, by otoczenie stało się bezpieczniejsze.
Ludzie w starszym wieku powinni korzystać z Internetu, by trenować umysł. Sieć dostarcza wielu narzędzi do tego, by zachować określony poziom zdolności poznawczych.
HDL, czyli tzw. "dobry cholesterol" jest niezbędny do utrzymania dobrej pamięci u osób po sześćdziesiątce.
Aby poprawić pamięć, wystarczy ćwiczyć. Szczególnie pomaga to kobietom, które chorowały na raka piersi.
W silnie zurbanizowanym otoczeniu coraz trudniej jest nam znaleźć chwilę wytchnienia na łonie natury. Tymczasem każda „odskocznia" od betonowej przestrzeni jest na wagę złota - pomaga poprawić nastrój, odprężyć się i usprawnić pamięć.
Uczeni odkryli, że aktywność fizyczna po przyswojeniu jakiejś wiedzy, poprawia pamięć o tym, czego się nauczyliśmy.
100-procentowo dokładne badanie krwi pozwala na wczesne wykrycie choroby Alzheimera.
Witaminy z grupy B są niezbędne dla dla wielu funkcji organizmu, m. in. potrzeba ich dla procesu metabolizowania składników odżywczych, wspomagania pracy układu nerwowego, dobrego stanu skóry, syntezy serotoniny i noradrenaliny, tworzenia krwinek, etc. Niektóre leki oraz dolegliwosci zaś mogą powodować zmniejszenie poziomu tych witamin, a nawet prowadzić do ich niedoborów.
Regularna medytacja może być szczególnie korzystna dla seniorów - nowe badanie dowiodło, że może osłabić problemy pamięci, a więc i zmniejszyć zagrożenie chorobą Alzheimera.
Badacze ogłosili przełom w diagnostyce choroby Alzheimera. Do rozpoznania choroby ma wystarczyć badanie krwi.
Prawdą jest, że wraz z wiekiem pamięć może słabnąć. Okazuje się jednak, że dużo zależy od naszego nastawienia do upływu czasu. Jeśli czujemy się staro, w istocie doświadczamy szybszego spadku zdolności poznawczych. Jeśli zaś optymistycznie patrzymy w seniorską przyszłość, nasze możliwości pozostają wysokie.
Cynamon jest jedną z najstarszych przypraw. Od dawna też wykorzystuje się go do celów leczniczych. Intensywnie, przyjemnie pachnie i jest smaczny. Wzbogaca smak różnych deserów i napojów, a także dodawany jest do takich mieszanek, jak np. curry. Cynamon może mieć rozmaite zastosowania, zobacz jakie.
Rzymianie mawiali :„mens sana in corpore sano" („w zdrowym ciele zdrowy duch") i mieli rację. Współcześni eksperci podkreślają, że nasz stan fizyczny wpływa na umysłowy i odwrotnie.
Świetna wiadomość dla miłośników czekolady - ten powszechnie lubiany przysmak może pomocny dla utrzymania odpowiedniego pozoimu zdolności poznawczych.
Witamina B12 może istotnie pomóc w odmładzaniu mózgu.