Od dziś we Wrocławiu działa innowacyjny projekt - Klinika Pamięci Angel Care. Jej celem jest diagnozowanie chorób demencyjnych na jak najwcześniejszym etapie, a także edukacja w zakresie profilaktyki tego typu schorzeń. Z pomocy Kliniki bezpłatnie mogą korzystać wszystkie osoby, które ukończyły 65 lat, lub mają w rodzinie historię chorób oępiennych.
Aerobik to nie tylko świetny sposób na utrzymanie ładnej sylwetki i poprawę kondycji, moze być pomocny w opóźnianiu rozwoju demencji.
Regularna aktywność fizyczna to nie tylko lepsze samopoczucie i większa siła mięśni - ma istotne znaczenie dla stanu naszego umysłu, pozwala uchronić mózg przed kurczeniem się.
Nowe technologie nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale i w wielu przypadkach mogą się przyczynić do poprawy jakości życia. Trudno wyobrazić sobie bez nich współczesną medycynę czy opiekę nad chorymi. Mogą też mieć doskonałe zastosowanie w profilaktyce różnych chorób i ich diagnozie - na pewno przydają się w walce z demencją. Dzięki grze video można szybciej zdiagnozować otępienie.
Rozmaryn (Rosmarinus officinalis) jest powszechną zimozieloną rośliną uprawiana w wielu różnych częściach świata. Od wieków wykorzystuje się go do celów medycznych. Tradycyjnie stosuje się go kolkę, stres, czy problemy z oddychaniem. Sprawdź, kiedy sięgać po to popularne zioło.
Seniorzy, którzy raczą się umiarkowanymi dawkami napojów wyskokowych, mogą liczyć na lepszą pamięć. Jest jeden warunek - o ile nie zagraża im choroba Alzheimera.
Mózg to niezwykły narząd. Kontroluje podstawowe i bardziej wyszukane działania, odpowiada za bazowe i skomplikowane procesy w organizmie, nie wyłącza się nawet podczas snu, a jego wielkość w stosunku do całego ciała czyni nas wyjątkowymi w świecie zwierząt. Przejrzyj tych kilkanaście niezwykłych faktów dotyczących ludzkiego mózgu.
Żony potrafią wypominać mężom rozmaite sytuacje sprzed wielu lat, co zdaniem panów bywa nieco uciążliwe... cóż, kobiety po prostu mają lepszą pamięć i robią z niej użytek...
Deszczowa, pochmurna jesień może wpływać na znaczne obniżenie nastroju. Są jednak i dobre informacje - w tym okresie poprawia się nasza pamięć
Demencja jest coraz powszechniejsza. Wszystko dlatego, że wzrasta średnia długość życia, a choroba jest najczęstsza u osób sędziwych. Obecnie cierpi na nią niemal 47 milionów ludzi.
Ludzie w starszym wieku, którzy nazbyt często „zaglądają do kieliszka", mają gorszą pamięć i funkcje motoryczne.
Zagraj w grę pamięciową, narysuj mapę swojego życia, poznaj ciekawych ludzi. Warsztaty biograficzne to nowe zajęcia w Klubie Seniora Angel Care we Wrocławiu. Należy do niego już 100 osób. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Wrzesień jest dość ciepły, a Kaszuby, Mazury czy rodzime góry oferują wiele turystycznych atrakcji, które świetnie można zwiedzać spacerując. W Polsce hiking nie jest tak popularny jak np. w Stanach Zjednoczonych, a szkoda, bo nie wymaga specjalnych umiejętności ijest ciekawym sposobem na zwiedzanie oraz trening. Co więcej, stanowi po prostu zdrowy styl życia i sprawia, że jesteśmy szcześliwsi. Oto pięć powodów, które mogą cię skłonić do spakowania plecaka i wyruszenia w drogę.
Jakkolwiek droga do skutecznego leczenia pacjentów jest jeszcze długa, nowe odkrycie daje dużą nadzieję na skuteczną walkę z Alzheimerem. Szwajcarscy uczeni opracowali lek, który zmniejsza ilość tzw. płytki amyloidowej charakterystycznej przy rozwoju choroby.
Papierosy nie tylko skutkują wieloma chorobami, mogą też sprawić że osłabnie nasza pamięć.