Palenie szkodzi - to wiedza już chyba wszyscy. Do listy problemów zdrowotnych, jakie może powodować, trzeba dopisać związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej.
Być może nie warto usilnie wspinać sie po szczeblach kariery - to może oznaczać krótsze życie, przynajmniej w przypadku określonych zawodów.
Nie ma dobrej pory na palenie, ale w niektórych godzinach nawyk powoduje jeszcze większe spustoszenie w organizmie.
Mężczyźni z niedostateczną ilością testosteronu mogą być bardziej narażeni na reumatoidalne zapalenie stawów, wynika z najnowszych badań.
Palacze są bardziej narażeni na niepowodzenie operacji wstawienia endoprotezy stawu biodrowego, twierdzą naukowcy.
Porzucenie nałogu palenia papierosów wiąże się z doświadczaniem pewnych nieprzyjemnych objawów odstawiennych. Wielu ludzi, którzy decydują się na walkę z uzależnieniem od nikotyny, deklaruje doznawanie wielu przeszkadzających w normalnym funkcjonowaniu symptomów. Na szczęście, po jakimś czasie dolegliwości ustępują.
Dziś trzeba się naprawdę starać, by dostać i utrzymać dobrą pracę. Jednakże wielogodzinne dni zaangażowania zawodowego i wymagająca wielu wyrzeczeń kariera nierzadko prowadzi do wypalenia zawodowego - fizycznego, kognitywnego i emocjonalnego wyczerpania, które jest skutkiem stresu doświadczanego w pracy. Teraz uczeni odkryli, że wypalenie zawodowe wiąże się również z otyłością, bezsennością oraz permanentnym niepokojem.
Starsze kobiety, które palą papierosy, mają zwiększone ryzyko utraty zębów.
Zażywanie co najmniej jednej tabletki kwasu acetylosalicylowego w tygodniu może być związane z rozwojem zwyrodnienia plamki żółtej, wynika z najnowszych badań.
Palenie może powodować raka pęcherza, a także wpływać na przebieg choroby. Okazuje się, że ludzie, którzy palą więcej papierosów, mają wyższe prawdopodobieństwo rozwoju agresywniejszej formy nowotworu i śmierci z jego powodu.
Większość ludzi sądzi, że papieros pomaga zrelaksować się w różnych sytuacjach społecznych lub po długim dniu, ale według badań opublikowanych w British Journal of Psychiatry, rzucenie palenia powoduje w istocie zmniejszenie lęku.
Wczesna menopauza może zwiększyć ryzyko cukrzycy typu 2. Prawdopodobieństwo to jest tym wyższe im krótszy jest okres reprodukcyjny, odkryli naukowcy.
14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (POChP) – ciężkiej, zapalnej choroby układu oddechowego, która prowadzi do nieodwracalnych zmian w płucach. POChP często współistnieje z innymi chorobami takimi jak choroby serca, osteoporoza czy depresja, co może mieć istotny wpływ na rokowanie.
Eksperci obradują nad nowym, oryginalnym pomysłem, który mógłby zmniejszyć negatywne skutki zdrowotne palenia papierosów - radykalna propozycja polega na wprowadzeniu „licencji'" dla palaczy.
Jeśli owrzodzenie w jamie ustnej nie następuje samoistnie po około trzech tygodniach, należy bezzwłocznie udać się do lekarza, ponieważ może to oznaczać rozwój raka.