Jedną z konsekwencji nadmiernego spożywania alkoholu jest zwiększone ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.
Ogromne znaczenie w zachowaniu jak najdłużej młodego wyglądu ma również, poza zdrowym trybem życia, to jak odżywiamy i dbamy o skórę wspomagając jej pielęgnację od wewnątrz.
Wprowadzanie zakazów w palenia w miejscach takich jak restauracje czy zakłady pracy jest coraz powszechniejsze. Zakaz palenia w miejscach publicznych, który obowiązuje we Włoszech od 2005 roku przyczynił się do zmniejszenia liczby ataków serca.
Zwyrodnienie plamki żółtej rozwija się przez dłuższy czas bezobjawowo, nie towarzyszy temu ból, dlatego tak ważna jest profilaktyka w tym zakresie. Problemy z widzeniem pojawiają się w dość zaawansowanym stadium choroby. Nie trzeba jednak zbyt wiele, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, poniżej przypominamy o najważniejszych elementach profilaktyki.
Naukowcy z Cambridge University twierdzą, że wystarczy w prowadzić w swoje życie niewiele zmian, aby je przedłużyć nawet o 14 lat. Dokładniej, badacze ustalili, że recepta na dłuższą egzystencję powinna zwierać cztery główne składniki: aktywność fizyczną, sporadyczne picie alkoholu, stosowanie zdrowej diety oraz unikanie palenia tytoniu.
Z danych opublikowanych na łamach "American Journal of Epidemiology" wynika, że jedząc większe ilości pożywienia z pełnego ziarna i bogatego w błonnik można znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo raka trzustki – nawet o 40%.
Wykorzystywanie tego co daje nam natura w medycynie i przemyśle kosmetycznym jest coraz powszechniejsze. Jedną z takich, naturalnych substancji o niezwykle szerokim zastosowaniu jest miód.
Najstarsza mieszkanka Czarnogóry skończyła 113 lat, mimo iż przez większość swojego życia paliła papierosy.
Palenie szkodzi, wbijają nam od lat do głowy. Skoro tak, to dlaczego tyle milionów ludzi na świecie nadal pali i trudno im zerwać z nałogiem? I dlaczego roślina uznawana za leczniczą stała się największym trucicielem ludzkości?
Regularne zażywanie aspiryny może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia astmy w jej początkowym stadium nawet o 22 procent.
W październiku 2006 roku minęła 150. rocznica ogłoszenia przez Rudolfa Virchowa doktryny dotyczącej powstawania zakrzepów żylnych i zatoru tętnicy płucnej – zwanej triadą Virchowa. Z tej okazji Polska Fundacja do Walki z Zakrzepicą „Thrombosis” współpracując z firmami farmaceutycznymi zainaugurowała kampanię edukacyjną. Podczas cyklu wykładów i konferencji omówione zostały najważniejsze zagadnienia związane z powikłaniami zakrzepowo-zatorowymi oraz metodami profilaktyki i leczenia.
Tryb życia wielu Polaków (brak aktywnego wypoczynku, zła dieta, pośpiech,)musi po pewnym czasie odbić się na naszym zdrowiu, a szczególnie narażone jest serce, na co wskazuje coraz większa liczba zawałów i coraz częstsze występowanie choroby wieńcowej w naszym społeczeństwie.