Międzynarodowy zespół naukowców pod przewodnictwem uczonych z Uniwersytetu Santiago de Compostela zapewnia, że czytanie etykiet na produktach spożywczych jest związany z zapobieganiem otyłości, zwłaszcza u kobiet.
Wprowadzony przed blisko dwoma laty zakaz palenia w miejscach publicznych cieszy się sporą akceptacją społeczną, popiera go nawet większość osób palących regularnie - wynika z sondażu zrealizowanego przez CBOS. Nowe przepisy w niewielkim stopniu wpłynęły na spadek liczby palaczy, jednak w znacznie większej mierze przyczyniły się do ograniczenia liczby wypalanych papierosów.
Jak rzucić skutecznie palenie? Trzeba stawiać sobie dalekosiężne cele... Taki wniosek wysunęli uczeni z Newcastle University w Wielkiej Brytanii, którzy wykorzystali zbierane przez osiem lat dane z dużego australijskiego badania.
Osoby o nazbyt wysokim poziomie cukru we krwi mogą być narażone na zwiększone ryzyko kurczenia się mózgu, które ma miejsce w wyniku starzenia się organizmu.
Nigdy nie jest za późno, by zacząć dbać o siebie, także zmiany wprowadzone w dojrzałym wieku przyniosą prozdrowotne efekty. Okazuje się, że aktywność fizyczna wydłuża życie seniorów - mężczyzn nawet o sześć, kobiet - o pięć lat.
Palenie papierosów znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia potencjalnie śmiertelnych krwawień do mózgu spowodowanych przez pęknięcie tętniaka, wynika z badań.
Naukowcy twierdzą, że uzależnienie od Internetu nie jest wytworem naszej wyobraźni, stanowi poważne zaburzenie, które znacząco obniża jakość życia.
Gotowane, w formie jajecznicy czy sadzone - bogate w cholesterol żółtka jaj mogą usztywniać tętnice w takim samym stopniu, jak czyni to palenie papierosów - uważa kanadyjski naukowiec. Ludzie doświadczający zwiększonego ryzyka choroby naczyniowej, nie powinni jeść żółtek, twierdzi dr David Spence, profesor neurologii na Uniwersytecie Zachodniego Ontario w Kanadzie.
Po rzucenie nałogu palenia papierosów życie znacząco się zmienia. Korzyści zdrowotne wynikające z pozbycia się uzależnienia są wystarczającą nagrodą, ale poprawa samopoczucia to nie jedyny benefit.
To, że palenie szkodzi wiedzą chyba wszyscy. Do tej pory jednak skupiano się na "poważniejszych" chorobach płuc czy serca jako tych, które najczęściej są skutkiem palenia tytoniu. Palenie jednak negatywnie wpływa również na zęby. Warto zerwać ze zgubnym nałogiem, a okazja ku temu będzie 31 maja, kiedy to przypada Dzień bez papierosa.
Ludności Indii w wieku powyżej 50 lat podwoi się do roku 2050, kiedy prawie jedna trzecia ogółu mieszkańców będzie należało do tej grupy wiekowej, szacuje urząd statystyczny.
Nowe badanie z udziałem ponad 1200 kobiet wykazało, że kwas acetylosalicylowy zażywany co najmniej kilka razy w tygodniu powodował znacznie mniejsze ryzyko zachorowania na raka płuc - zarówno wśród pań palących papierosy, jak i wolnych od nałogu.
Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą przyczynić się do zmniejszenia fizycznej szkodliwości palenia, wynika z nowego badania przedstawionego na Światowym Kongresie Kardiologii.
Każdy moment jest dobry na rzucanie palenia. Pozbycie się nałogu polepsza samopoczucie, wygląd i pozwala uchronić się przed rożnymi dolegliwościami. Aby zwiększyć motywację do walki z nałogiem, warto uświadomić sobie związane z tym korzyści. Im bardziej konkretne dane, tym bardziej sprecyzowany cel i rozumienie zyskanego dzięki wysiłkowi dobra.
Gdy skóra twarzy traci swoją jędrność i sprężystość, zaś policzki oraz podbródek stają się zwiotczałe, warto poznać i zastosować metody przywrócenia im elastyczności i młodego wyglądu.