"Odleżyny" zawdzięczają swoją nazwę obserwacji pacjentów, którzy są obłożnie chorzy i nie mają właściwej opieki, tj. przebywają zbyt długo w pozycji leżącej lub siedzącej. Zgodnie z definicją, odleżyną nazywamy miejscową martwicę tkanek, w wyniku której powstaje owrzodzenie często ulegające zakażeniu. Taka sytuacja dotyczy zwykle tkanek przylegających do wypukłych części układu kostnego.
Ginkgo Biloba od wieków stanowi powszechnie znane i cenione naturalne lekarstwo na liczne dolegliwości. Wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu usprawnia funkcjonowanie układu krwionośnego. Zwalcza także wolne rodniki powstrzymując starzenie się i zapobiegając licznym schorzeniom związanym z tym procesem.
Zespół stopy cukrzycowej to jedno z najpoważniejszych powikłań, jakie mogą wystąpić u pacjenta cierpiącego na cukrzycę, pojawia się u 6 do 10% chorych. Komplikacje zaczynają się od kłopotów z poruszaniem się, mogą zakończyć amputacją. Niemal 50% przypadków amputacji nóg w naszym kraju spowodowanych jest cukrzycą. Nie wolno lekceważyć symptomów zespołu stopy cukrzycowej, bagatelizowanie może doprowadzić do utraty kończyny.
Najczęściej z tymi problemami zgłaszają się do lekarza osoby 60-80 letnie. W skrajnych przypadkach pacjenci mają otwarte rany nawet od 40 lat. Żylne owrzodzenia podudzi stanowią jeden z najpoważniejszych problemów terapeutyczno-ekonomicznych w medycynie. Wiele osób w pewnym okresie życia cierpi na przewlekłe owrzodzenia kończyn dolnych. Większość z nich to owrzodzenia na tle niewydolności żylnej. Mogą one być następstwem nieleczenia żylaków, przebytej zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych lub innej przewlekłej niewydolności żylnej. U ponad połowy pacjentów choroba trwa ponad 10 lat i ma wiele nawrotów.
Udokumentowane badania a także obserwacje kliniczne przeprowadzane w Polsce i na świecie potwierdzają skuteczność stosowania światła spolaryzowanego w leczeniu trudno gojących się ran żylakowych podudzi a także charakterystycznych dla cukrzycy.