Otyłość wiąże ze znaczną liczbą problemów zdrowotnych, w tym z chorobami układu krążenia, rakiem i cukrzycą. Coraz więcej otyłych ludzi zaś doświadcza poważnych problemów z samodzielnym powrotem do normalnej wagi. Stąd zwiększa się popularność chirurgii bariatrycznej, która pomaga uchronić się przed rozmaitymi chorobami, w tym przed rakiem endometrium.
Tequila lub co najmniej jedna z jej pochodnych może wkrótce zdominować rynek środków słodzących.
Podczas Europejskiego Kongresu w Glasgow przedstawiono prezentację, z której wynika, że korzyść z aktywności fizyczna w ochronie przed rakiem piersi jest bezpośrednia - nie zależy od wagi i wieku rozpoczęcia treningu.
Co prawda zbliża się wiosna i wielu ma nadzieję na zwiększenie temperatury - warto wiedzieć jednak, że zimna aura może być pożyteczna. Ekspozycja na zimno daje efekty podobne do tych uzyskiwanych dzięki aktywności fizycznej - pomaga schudnąć, mówią uczeni z amerykańskiego Narodowego Instytutu Cukrzycy, Chorób Trawiennych i Chorób Nerek.
Składniki odżywcze zawarte w ciemnej czekoladzie mogą być pomocne w walce z chorobami serca.
Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organisation, WHO) pisze, że spożywana codziennie ilość cukru powinna być zmniejszona o połowę, by można było zintensyfikować walkę z powszechnymi problemami zdrowia publicznego, takimi jak otyłość i próchnica.
Coraz więcej z nas boryka się z chorobami dietozależnymi. Ich pojawienie się warunkowane jest najczęściej szybkim tempem życia, jedzeniem w pośpiechu i nieodpowiednim jadłospisem. To co jemy w ogromnym stopniu wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak zatem zapobiegać chorobom dietozależnymi?
Jak wynika z amerykańskich badań, otyła kobieta poświęca średnio tylko około jednej godziny w roku na intensywne ćwiczenia. Otyli mężczyźni spędzają na takiej aktywności około 3,6 godzin w roku.
Zaburzenia erekcji (erectile disfunction, ED) stanowi problem około 100 milionów mężczyzn na całym świecie, ich liczba jednak, m. in. ze względu na starzenie się społeczeństw, podwoi się do 2025 roku. Ponieważ wokół dolegliwości narosło wiele mitów, amerykańscy uczeni wypunktowali kilka ważnych informacji o problemie.
Samotność stanowi jedno z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia osób starszych. Może zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci o 14 proc. Badania wykazały też, że dwa razy silniej wpływa na wcześniejszą śmierć niż otyłość.
Kilka prostych, drobnych zmian pomoże ci uchronić się przed problemami z sercem. Zastosuj je, a będziesz mógł/mogła liczyć na znacząco lepsze zdrowie.
Badacze odkryli, że dobry sen może pomóc mężczyznom w osiągnięciu długowieczności, w przypadku kobiet zaś konieczna jest jeszcze odpowiednia dieta.
Starsze kobiety z wysokim poziomem estrogenu mogą być bardziej narażone na demencję, zwłaszcza jeśli zmagają się również cukrzycą.
Masz więcej problemów zdrowotnych niż twój brat czy siostra? Zmagasz się z nadwagą, podczas gdy oni są raczej szczupli? Przyczyną może być... kolejność przyjścia na świat.
Nowe technologie i styl życia, jaki towarzyszy korzystaniu z nich, sprzyja zachorowaniu na cukrzycę, mówią uczeni.