Łuszczyca jest przewlekłą chorobą, na którą cierpi około 14 milionów ludzi na całym świecie. Nie daje się wyleczyć, ponieważ obecnie nie ma skutecznego środka, a postępowanie terapeutyczne polega na ograniczaniu objawów i poprawie jakości życia pacjentów. Łuszczyca atakuje nie tylko skórę, ale i ma wpływ na pracę serca oraz rozwój innych chorób.
Śniadanie jest niezbędne w zdrowej zbilnasowanej diecie. Nie rezygnuj z porannego posiłku, a łatwiej uchronisz się przed otyłością.
Poczucie samotności może być zaraźliwe niczym grypa. I bardzo łatwo się rozprzestrzenia się
odatkowe kilogramy to problem ponad połowy mieszkańców Polski. Przyczyną jest niewłaściwa dieta, zbyt mała dawka aktywności fizycznej i niewłaściwe nawyki dotyczące stylu życia. Polacy zbyt chętnie korzystają także z sezonowych mód żywieniowych oraz krótkoterminowych diet, które powodują szybki efekt jo-jo. Tymczasem leczenie otyłości powinno oznaczać zmianę stylu życia na dłużej.
Jeśli czujesz się samotny/a, twój układ krążenia może pracować w sposób zaburzony. Z pewnością dotyczy to osób w wieku powyżej 50 lat.
Walka z otyłością i nadwagą często zaczyna się od eliminacji wybranych produktów lub składników z diety. Wiele osób, chcąc zrzucić zbędne kilogramy, decyduje się na ograniczenie kaloryczności spożywanych posiłków. Z tego powodu tłuszcz, jako substancja o najwyższej gęstości energetycznej (9kcal/gr), jest eliminowany w pierwszej kolejności. Czy słusznie? Jaka jest jego rola w walce z otyłością i czy rzeczywiście warto go wykluczać? Wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz.
Pacjenci z chorobą tętnic obwodowych (oznaczajacą zwężenie tętnic) powinni ograniczyć ilość czerwonego mięsa i jaj w diecie.
Osoby cierpiące na otyłość i diabetycy mają wyższe ryzyko raka wątroby.
Nasze problemy z nadwagą do pewnego stopnia mogą wynikać ze stanów ducha współmałżonka - jeśli nasi partnerzy są zestresowani, odbija się to na naszej sylwetce.
Statystyki nie kłamią. Otyłość to plaga naszych czasów. Już blisko 60 proc. dorosłych Polaków zmaga się z nadwagą lub otyłością. Problem ten dotyka także co trzeciego chłopca w wieku szkolnym i co piątą dziewczynkę – wynika z badań Instytutu Żywności i Żywienia. Winnych temu jest wiele czynników. Czy nad nadwagą lub otyłością można zapanować?
Owrzodzenia żylne podudzi są ranami przewlekłymi. Ich leczenie bywa kłopotliwe, a w niektórych przypadkach dochodzi do zakażenia. Problemom związanym z owrzodzeniami można jednak w znacznym stopniu zapobiec. Oto kilka podstawowych informacji na ten temat.
Niepokojąco szybko rośnie liczba osób zmagających się z nadwagą oraz ludzi cierpiących na otyłość. Walka z tymi przypadłościami najczęściej polega na przejściu na dietę odchudzającą i podjęciem wzmożonej aktywności fizycznej. Niestety, te najbardziej oczywiste metody nie zawsze dają oczekiwane efekty. Z pomocą przychodzi medycyna. Powszechnie uważa się, że chirurgiczne leczenie otyłości dedykowane jest jedynie osobom z otyłością olbrzymią. To przekonanie obala dr n. med. Wiesław Pesta, chirurg, który od lat przeprowadza operacje bariatryczne.
Na co zmarł pacjent, który ważył 150 kilogramów? Zgodnie z wpisem do aktu zgonu: na niewydolność układu krążenia. W rzeczywistości zmarł, bo był chory na otyłość. – Zacznijmy leczyć otyłość jako chorobę wyjściową, a zgonów z powodu powikłań otyłości będzie mniej – alarmowali eksperci na spotkaniu założycielskim Koalicji na rzecz Walki z Otyłością, które odbyło się w Ministerstwie Zdrowia.
Rak piersi jest jednym z najczęściej dotykających kobiety nowotworów. Ponieważ czynniki sprzyjające chorobie są zarówno genetyczne, jak i związane ze stylem życia, więc do pewnego stopnia można ograniczyć ryzyko choroby. Badacze są przekonani, że określone zmiany stylu życia uchronią przed tym rodzajem raka.
Stres jest naszym częstym towarzyszem - nie brakuje go i w życiu codziennym, i „od święta". Zobacz, jak może na ciebie wpływać.