Naukowcy doszli do wniosku, że należy zrewidować powszechne przekonanie, iż przyjemność towarzysząca jedzeniu ma wpływ na nadwagę i otyłość.
Naukowcy podali, że seria zastrzyków zawierających nową szczepionkę spowodowała, iż szczury, na których jest testowana, utrzymywały niską wagę pomimo podawania im dużej ilości jedzenia.
Szczegółowe badania kliniczne przeprowadzane we Włoszech wykazały, że zielona kawa wspomaga odchudzanie! W testach skuteczności terapii osób otyłych opartej na zielonej kawie udział wzięło pięćdziesięciu pacjentów. Badania przeprowadzono pod okiem lekarzy i dietetyków w szpitalach San Antonio oraz Santa Margarita.
Jak wynika z badań TNS OBOP, w Polsce, problem otyłości częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Spośród badanej grupy osób w 15-49 lat aż 10 procent więcej panów niż pań ma nadwagę.
Jak się okazuje, można się skutecznie odchudzać i ograniczać apetyt powstrzymując uczucie głodu za pomocą… tabletki. Najnowsze badania i doświadczenia na myszach laboratoryjnych wykazały, że specyfik medyczny Fen-phen wpływa na odpowiedni poziom hormonu zwanego serotoniną, która odpowiada między innymi za apetyt.
Kilka dni temu w Journal of the American Medical Association przedstawiono badania wskazujące na zależność pomiędzy zwiększaniem się wagi ciała po okresie menopauzy a wzrostem ryzyka zachorowania na raka piersi. Jednocześnie wykazano, że utrata wagi zmniejsza to ryzyko.
Kobiety, które po 70 roku życia cierpią z powodu otyłości mogą stać się znacznie słabsze od kobiet, których waga jest w normie. W skrajnych przypadkach znaczna nadwaga może być przyczyną pewnego rodzaju niepełnosprawności.
Masz 50 lat i nadwagę? Pozbądź się jej jak najszybciej bo możesz stać się niepełnosprawnym emerytem, alarmują lekarze. Otyłym 50-latkom grożą także liczne choroby a krajom, w którym znajdzie się wiele starszych osób z nadmiarowymi kilogramami - nawet bankructwo systemu ubezpieczeń zdowotnych.
Na całym świecie coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wprowadzania do żołądka specjalnego balonu, który daje poczucie sytości i pozwala osobom chorobliwie otyłym schudnąć. Dzięki tej metodzie można zrzucić w niedługim czasie nawet do 60 kilogramów, oczywiście jeśli zmieni się do tego zwyczaje żywieniowe.
Wyniki testów przeprowadzonych przez National Sleep Foundation, amerykańską organizację non-profit zajmującą się badaniom nad snem, dowodzą, iż 37 milionów osób w USA w wieku od 55 do 84 lat cierpi na częste zaburzenia snu, niejednokrotnie kojarzone z chorobami wieku starczego, takimi jak artretyzm, cukrzyca, dolegliwości serca i płuc czy depresja.
Potrafimy lepiej radzić sobie z zawałami, ale wciąż około 1,5 miliona Polaków cierpi na chorobę wieńcową. Część z nas bardziej dba o siebie, ale są też tacy, którzy chorują na własne życzenie. Tylko 20 procent chorych na „wieńcówkę” ma ją z powodów genetycznych - pisze „Super Express”w najnowszym raporcie o zdrowiu.
Jak pokazują wyniki badań przedstawionych na konferencji naukowej w San Diego, zaobserwowano, że kobiety, które mniej śpią są bardziej podatne na tycie. Prowadzi to nierzadko do nadwagi lub nawet otyłości. Badania przeprowadzono na grupie 68183 w pełni zdrowych kobiet. Dane o paniach zaczęto zbierać od 1976 roku, kiedy były w wieku od 30 do 55 lat.
Każdego dnia 275 Australijczyków zapada na cukrzycę – podaje serwis emaxhealth.com. Takie wyniki badań opublikował International Diabetes Institute w Melberne. Mając na uwadze, że wszystkich mieszkańców (dane za www.pwn.pl) Australii jest 18,5 miliona, są to dane wręcz szokujące. Zresztą pozostałe także. Wynika z nich, że w Australii każdego roku na cukrzycę zapada ok. 100 000 dorosłych osób.
Badania donoszą, że ponad 80 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na otyłość lub pali papierosy tym samym zwiększając ryzyko wystąpienia groźnych chorób, a nawet przedwczesnej śmierci.
Prawie połowa Niemców to gnuśni domatorzy, nieskłonni do aktywnego spędzania wolnego czasu – wynika z badań instytutu badań opinii GfK. Najmniej ruchliwi są ludzie starsi, najaktywniej spędza wolny czas młodzież i ludzie w przedziale wiekowym 20-30 lat.