Niezależnie od tego czy przebywamy nad morzem, nad jeziorem czy odwiedzamy ulubiony basen, możemy popracować nad kondycją.
Przypadek 78- letniej Rosjanki potwierdza zasadę mówiącą, że lepiej zapobiegać kłopotom zdrowotnym niż walczyć z nimi. Ważąca ponad 100kg kobieta postanowiła pozbyć się zbędnych kilogramów, okazało się to nieobojętne dla jej zdrowia.
Jak wynika ze statystyk z powodu otyłości cierpi prawie miliard osób na świecie, liczba ta stale rośnie. Do konsekwencji zbyt dużej masy ciała należy zwiększone ryzyko rozwoju wielu chorób, m.in. cukrzycy.
Czy można uniknąć głuchoty? Utrata słuchu jest zazwyczaj uznawana za nieodwracalny element starzenia się, ale nowe badania udowadniają, że styl życia ma większy wpływ na a tę przypadłość, niż sądzono wcześniej.
Nieprzebrana ilość warzyw, owoców, produktów zbożowych, mięs i wiele tysięcy różnorodnych produktów spożywczych to bogate źródła energii. W naszym jadłospisie dominuje jednakże żywność przetworzona i wysokokaloryczna.
Na cukrzycę choruje około 2 mln Polaków, na całym świecie żyje 171 mln osób z cukrzycą i liczba ta stale rośnie. Według Światowej Organizacji Zdrowia wzrost zachorowań na cukrzycę można uznać za epidemię XXI wieku.
Na cukrzycę, uznaną za chorobę cywilizacyjną cierpi obecnie około 240 milionów osób na świecie. Liczba ta może drastycznie wzrosnąć w przeciągu kilku lub kilkunastu lat.
Choroba Alzheimera, jedna z najpowszechniejszych form demencji częściej rozwija się u osób o nieprawidłowej masie ciała.
Zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest łatwe, wie to każdy kto choć raz podejmował walkę z nadwagą.Dzięki badaniom przeprowadzonym przez naukowców z Australii walka z nadwaga i otyłością może być w przyszłości łatwiejsza.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, ważne jest nie tylko to czy nasza dieta i styl życia prowadzą do nadwagi, ale i to w jaki sposób tyjemy.
O tym, że otyłość nie sprzyja zdrowiu wiadomo od dawna, najnowsze badania potwierdziły, iż kobiety, których waga znacząco przekracza normę są bardziej narażone na rozwój raka piersi. Co więcej, choroba przebiega u tych pań bardziej agresywnie.
Leczenie zaburzeń psychicznych , takich jak depresja czy stany lękowe powinno obejmować zarówno sferę psychiczna jak i fizyczną – twierdzą specjaliści.
Można go jeść na zimno i na ciepło, jest świetnym dodatkiem do pieczywa, ale może być także składnikiem sałatek, zapiekanek i farszów. Mimo swojej dość wysokiej ceny jadamy go chętnie sądząc, że jest bardzo zdrowy. A jak jest naprawdę?
Naukowcy dowiedli, że włączenie soi do diety kobiet w okresie przekwitania może pomóc zażegnać problemy związane z otyłością w okolicach talii.
Od dawana wiadomo, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu znaczenie ma odpowiednia długość i jakość snu. Wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Chicago zwracają uwagę na rolę jaką odgrywa sen w profilaktyce cukrzycy i otyłości.