Czy istnieje sposób, aby przywrócić skórze sprężystość, a ciału piękną figurę? Proces dbania o ciało możemy wspomóc zabiegami kosmetycznymi, a doskonałym uzupełnieniem naszych starań może być zabieg endermologii.
Posłanki PO Beata Bublewicz i Joanna Skrzydlewska zwróciły się do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o wprowadzenie finansowania leczenia otyłości klinicznej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Posłanki chcą, aby państwo płaciło za leczenie osób, których BMI wynosi ponad 40 - informuje TVP Info.
Każdego dnia mamy mnóstwo rzeczy, o których należy pamiętać. Jak w natłoku obowiązków nie zapomnieć o racjonalnym i zdrowym odżywianiu?
Co najmniej 20 milionów Europejczyków rocznie cierpi na chroniczne, przewlekłe zaburzenia snu, a kolejne 10 milionów ma okazjonalne problemy z zasypianiem. W związku z tym, ośrodki zajmujące się leczeniem zaburzeń snu odnotowały wzrost liczby pacjentów o 10% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Ocenia się, że liczba pacjentów będzie wzrastać i w przyszłym roku wyniesie prawie o 13% więcej. Zwiększy się także liczba dostępnych ośrodków leczenia zaburzeń snu w całej Europie.
Przekarmiane, zbyt mała ilość ruchu, a przede wszystkim brak wiedzy na temat prawidłowego żywienia zwierząt to najczęstsze przyczyny postępującej epidemii otyłości psów i kotów. I tak jak w przypadku ludzi, tak i u zwierząt otyłość to poważna choroba. Cukrzyca, zwyrodnienie stawów, choroby serca i choroby układu oddechowego to jej najczęstsze skutki. W ramach kampanii edukacyjnej „Ważą się losy psów i kotów" 20 kwietnia b.r. rusza II Ogólnopolski Tydzień Walki z Otyłością Psów i Kotów, podczas którego będzie można skonsultować prawidłową wagę psa i kota, a także uzyskać poradę lekarską i wskazówki dotyczące prawidłowego żywienia zwierząt.
Te ponadmiarowe kilogramy, które dostrzegasz stojąc na wadze, mogą odebrać ci życie. Według analiz naukowców dorośli, którzy mają nadwagę lub są otyli, mogą żyć nawet o dekadę krócej w porównaniu z tym, którzy utrzymują prawidłową wagę. Głównymi przyczynami są częstsze zachorowania na choroby serca, nadciśnienie, cukrzycę, ataki serca.
65% Polaków uważa, że ludzie otyli wyglądają nieestetycznie oraz że otyłość utrudnia osiągnięcie sukcesu, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym - wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu na rzecz zmiany złych nawyków polskiego społeczeństwa „Zentiva - zmieniamy przyzwyczajenia".
Możemy wiele zrobić, by długo cieszyć się zdrowym sercem, jednak nasza wiedza w tym zakresie jest wciąż niewystarczająca. Warto mieć świadomość, co nam szkodzi, a co pomaga.
6 marca rusza kampania społeczno - edukacyjna „Odchudzamy Polaków" zainicjowana przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością pod patronatem prof. dr hab. n. med. Barbary Zahorskiej - Markiewicz. Szacuje się, że na nadwagę lub otyłość cierpi już ponad połowa Polaków.
W dniach od 20 do 22 lutego w Parku Handlowym Auchan Bielany we Wrocłąwiu będą odbywać się bezpłatne i nieinwazyjne badanie składu i masy ciała. Akcja ma na celu propagowanie pełnowartościowego, zbilansowanego odżywiania oraz wskazanie jego związku z naszym zdrowiem.
W dniach 5, 6 i 7 lutego 2009 r. w warszawskich oraz wrocławskich przychodniach odbywać się będą „Dni Dobrych Nawyków", obejmujące bezpłatne konsultacje lekarskie oraz spotkania z lekarzami: internistami, kardiologami, urologami i gastrologami.
Komisja Europejskia dopuściła do sprzedaży bez recepty zawierający orlistat preparat alli. Decyzja KE oznacza, że osoby zmagające się z nadwagą i otyłością będą dysponowały nowymi możliwościami leczenia.
U otyłych kobiet ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika jest znacznie wyższe niż u tych, które nie mają problemów z utrzymaniem odpowiedniej wagi – ostrzegają onkolodzy z amerykańskiego National Cancer Institute.
Jeśli chodzi o słodycze, któż mógłby im się oprzeć? Zapewne niewielu. Okazuje się jednak, że mężczyznom łatwiej niż kobietom jest powstrzymać się od spożywania swoich ulubionych, acz nierzadko niezdrowych, potraw.
Czy w Polsce mamy do czynienia z epidemią otyłości? Trudno na tak postawione pytanie jednoznacznie odpowiedzieć, tym bardziej, że nie dysponujemy najświeższymi, wiarygodnymi źródłami informacji. Skoro zatem nie jesteśmy pewni, to może warto zadać sobie pytanie: czy grozi nam epidemia otyłości? Wiele wskazuje na to, że tak.