Jako animal sociale każdy z nas do pewnego stopnia potrzebuje towarzystwa innych ludzi. Ta potrzeba jest tak podstawowa dla dobrego zdrowia, jak odpowiednia dieta czy aktywność fizyczna.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej został poproszony o rozstrzygnięcie, czy prawo UE zabrania dyskryminacji ze względu na otyłość.
Niewłaściwa dieta czy brak aktywności fizycznej odpowiadają za „epidemię" otyłości? Uczeni uważają, że przede wszystkim to drugie.
Otyłość jest na celowniku badaczy. Ponieważ problem zatacza coraz szersze kręgi i dotyczy nie tylko krajów rozwiniętych, ale i rozwijających się, a odsetek otyłych ciągle rośnie, co chwilę dowiadujemy się, jak niszczy zdrowie. Teraz odkryto, że może skrócić życie nawet o 14 lat.
Gdy następnym razem zechcesz coś przekąsić, zapytaj się, czy naprawdę jesteś głodny/a. Okazuje się, że ocena tego wcale nie jest taka prosta...
Kobiety z nadwagą i otyłe są narażone na częste, nawet codzienne zniewagi i upokorzenia ze strony nieznajomych, rodziny i przyjaciół.
Utrata wagi nie tylko korzystnie wpłynie na ogólny zdrowia kobiet, ale również pomaga osłabić uderzenia gorąca dokuczające podczas menopauzy.
Wysoki poziom cholesterolu może zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi, dowiadujemy się z nowego brytyjskiego badania.
Sen jest fundamentalny dla stanu zdrowia i samopoczucia. Okazuje się jednak, że nie tylko długość i jakość odpoczynku w sypialni wpływa na nasz dobrostan. Zobacz, jakie jeszcze zachowania temu sprzyjają.
Rak trzustki to bardzo często wyrok śmierci. Przed długi okres nie daje żadnych objawów, a gdy wreszcie zostanie wykryty, jest go bardzo trudno wyleczyć. Dokładna przyczyna jego powstawania nie jest znana. Wiadomo jedynie, że ryzyko zachorowania zwiększa się z wiekiem. Niestety – prace nad znalezieniem metody zwalczania tej choroby, jak dotąd nie są efektywne.
Niemal jedna trzecia mieszkańców naszego globu jest otyła. Problem dotyczy 2 miliardów ludzi, alarmuje brytyjski magazyn Lancet.
Chrapanie to problem zdrowotny, który wciąż postrzega się w naszym kraju z przymrużeniem oka. Tymczasem to groźna przypadłość, która jest problemem nie tylko samego śpiącego, ale też i domowników. Choroby tej nie można lekceważyć - jej współwystępowanie z bezdechem sennym może prowadzić do poważnych kłopotów ze zdrowiem. W jaki sposób leczy się najcięższe przypadki tej przypadłości?
Nowe badanie łączy powszechną bakterię Helicobacter pylori w żołądku z problemem otyłości.
Regularna aktywność fizyczna oraz dieta bogata w ryby pomaga uchronić się przed rakiem jelita grubego.
Otyłość brzuszna uważana jest za najbardziej niebezpieczną dla ludzkiego zdrowia. Zdarza się, że ćwiczenia, diety czy kosmetyki nie dają oczekiwanych rezultatów. Co wtedy zrobić ze zbędnym balastem. Pomóc mogą np. nieinwazyjne zabiegi kriolipolizy, które są alternatywną dla zabiegów chirurgicznych i głodzenia się.