Wskaźnikiem niepokoju kobiet w średnim wieku obwód talii może być istotnym wskaźnikiem niepokoju u kobiet w średnim wieku.
Na to pytanie chcieli odpowiedzieć uczeni ze Stanford University i sprawdzili, jakie efekty daje dieta w przypadku osób, które mogłyby mieć genetyczne tendencje do tycia.
Ponad 60 procent mężczyzn i 45 procent kobiet w Polsce choruje na nadwagę lub otyłość – informuje Ministerstwo Zdrowia. Za kilka dni będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Otyłością – to okazja, aby zwrócić uwagę na potrzebę zmiany codziennych zachowań i nawyków. O wymiarach „walki” z otyłością mówi prof. Magdalena Olszanecka-Glinianowicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
Kamienie nerkowe są częstsze u kobiet niż mężczyzn. U kobiet częściej rozwijała się kamica ze względu na częstsze infekcje dróg moczowych.
Jeśli się odchudzasz, z dużym prawdopodobieństwem często stajesz na wadze w oczekiwaniu na klarowny dowód skuteczności twoich wysiłków. Nie przerażaj się jednak, jeśli efekty nie będą spełniały twoich oczekiwań. Po pierwsze, musisz uzbroić się w cierpliwość. Po drugie, pamiętaj, że nie tylko waga daje odpowiedź na pytanie o jakość procesu odchudzania.
Nic dziwnego, że tak trudno nam schudnąć. Z brytyjskich badań wynika, że dostarczamy sobie nawet o 50 proc. kalorii więcej niż sądzimy.
Coraz większa liczba osób zmaga się z nieprawidłową masą ciała. Jak pokazują badania ponad 1/3 Polaków boryka się z nadwagą, a 17% choruje na otyłość. Powszechnie uważa się, że w większości przypadków problem można wyeliminować za pomocą zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Tymczasem, podstawowym źródłem problemu jest zakłócenie równowagi energetycznej w organizmie chorego oraz regulacji w spożywaniu pokarmów. Czym tak naprawdę jest otyłość i w jaki sposób skutecznie leczyć tę chorobę?
Jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych jest to, by (wreszcie) schudnąć. Tylko jak je zrealizować, jeśli wypróbowałaś już mnóstwo diet, a waga ani drgnęła i w dodatku przekracza normę o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów? Eksperci podkreślają, że otyłość to coraz powszechniejszy problem, którego nie da się rozwiązać bez pomocy lekarza.
Wiadmo, że grypa czy przeziębienie są zaraźliwe, ale w pewnym sensie nadwaga i otyłość też mogą „przechodzić" na innych członków rodziny i znajomych. Zobacz, dlaczego uczeni sądzą, że otyłość jednych ma wpływ na nadmiar kilogramów u drugich.
W Polsce mówi się, że „kto z kim przystaje, takim się staje" - może to mieć odnesienie także do towarzystwa przy stole. Okazuje się, że nasi współbiesiadnicy mają wpływ na nasze wybory dietetyczne i jeśli często jadamy z kimś, kto zmaga się z nadwagą, sami wkrótce możemy mieć problem z nadmiarem kilogramów.
Dieta bogata w błonnik może pomóc w zapobieganiu otyłości, zespołowi metabolicznemu i zaburzeniom jelitowym.
Jeśli chcesz stracić na wadze, stosuj się do zaleceń przyjętej diety i unikaj wieczornego podjadania. Jakkolwiek łatwiej jest zachować ustalone menu za dnia, wieczorem mamy z tym większy kłopot. Uczeni sprawdzili, dlaczego tak się dzieje.
Włoscy urolodzy zalecają mężczyznom codzienne raczenie się kieliszkiem czerwonego wina oraz częste uprawianie seksu - dzięki temu panowie mają większe szanse na uchronienie się przed rakiem prostaty.
Ludzie otyli są znacznie bardziej niż osoby o niższej wadze narażeni na różne dolegliwości i choroby, w tym takie zagrażające życiu. Z badań wynika, że operacja bariatryczna daje największe szanse na zmniejszenie ryzyka śmierci w wyniku tych kłopotów zdrowotnych.
Koreańscy uczeni odkryli, że mężczyźni, którzy jadają w samotności, częściej zmagają się z otyłością. W przypadku kobiet takie prawdopodobieństwo jest istotnie niższe.