Nieliczni postrzegają siebie jako „grubasów", nawet jeśli są klinicznie otyli, wynika z ankiety przeprowadzonej przez brytyjski magazyn „Slimming World".
W lipcu bieżącego roku Ipsos przeprowadziło badania, dotyczące żywieniowych zwyczajów Polaków. Większość z nas pozytywnie ocenia swój sposób odżywiania i wagę, gorzej stan zdrowia.
Osoby cierpiące z powodu przewlekłego bólu mają w pewnych aspektach taki sam stopień niepełnosprawności, jak ludzie starsi od nich o trzy dekady - informuje magazyn "Journal of the American Geriatric Society".
W aptekach i sklepach zielarskich pojawiły się suplementy diety zawierające w swoim składzie ziele Gymnema sylvestre i zieloną herbatę. Przygotowany z nich napar reguluje poziom cukru we krwi i znacznie zmniejsza chęć sięgnięcia po słodycze.
Od 9 do 12 września w Warszawie i okolicach już po raz trzeci odbywać się będą „Dni Dobrych Nawyków" - obejmujące bezpłatne konsultacje kardiologiczne, urologiczne, gastrologiczne oraz w zakresie otyłości i osteoporozy.
Niby to wiedza powszechna, ale wciąż często niewykorzystywana. Znany truizm potwierdzili niedawno amerykańscy naukowcy: aby utrzymać wagę, należy regularnie podejmować aktywność fizyczną.
Masz ochotę na ratatouille? Lubisz hiszpańskie tapas i greckie meze? Nie odmawiaj sobie tych przysmaków. Dieta śródziemnomorska polecana jest niemal wszystkim, rekomenduje się ją także chorym na cukrzycę typu 2.
Przestań liczyć kalorie, zacznij mantrować "om" - to pomoże zrzucić zbędne kilogramy na dobre, wynika z badań opublikowanych w magazynie „Preventive Medicine".
Nadwaga i otyłość - już kilka dodatkowych kilogramów - stanowią częste przyczyny chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy typu 2. Okazuje się jednak, że mają wpływ także na kurczenie się tkanki nerwowej mózgu u osób starszych czyniąc je potencjalnie bardziej narażonymi na chorobę Alzhiemera i demencję.
Naukowcy odkryli nową „metodę odchudzania". Jeśli chcesz stracić na wadze, wybieraj się do barów czy restauracji wraz z mężem, partnerem lub kolegą... Gdy kobiety spożywają posiłek w towarzystwie mężczyzny, wybierają mniej kaloryczne danie, niż wówczas, gdy nie ma w pobliżu żadnego przedstawiciela płci męskiej.
Jeżeli zaczynamy odchudzać się na szybko, z biegu i bez przemyślanego planu, walka ze zbędnymi kilogramami przypomina syzyfową pracę. Dieta wymaga wsparcia doświadczonego trenera.
Co do niewielu spraw na świecie pod każdą szerokością geograficzną panuje taka zgodność, jak w tej kwestii. Miesięcznik Reader's Digest korzystając z rozległej sieci wydań w różnych krajach, przeprowadził mały sondaż: Co wolisz? Stracić na dobre 5 kilogramów, czy dostać 10 000 dolarów?
Czy istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się cellulitu? - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Metod walki ze skórką pomarańczową jest wiele, a ich skuteczność w dużym stopniu zależna jest od skrupulatnego stosowania. Które z nich mogą przynieść skórze najwięcej pożytku?
Nadwaga i otyłość to w Polsce problem społeczny - dotyczy 61,6% mężczyzn i 50,3% kobiet i może być przyczyną chorób serca, układu krążenia, układu pokarmowego, stawów i kręgosłupa, a także wielu zaburzeń hormonalnych. Zbędne kilogramy wpływają niekorzystnie nie tylko na zdrowie i kondycję fizyczną, ale mogą stać się także przyczyną kryzysów psychicznych i złych relacji z otoczeniem.
Otyłość, zaburzenia układu krążenia i obniżona odporność organizmu to najczęściej spotykane choroby cywilizacyjne, których głównym powodem jest dieta uboga w owoce i warzywa. Jabłka posiadają wszelkie właściwości odżywcze świeżych owoców, uzupełniając naszą dietę w niezbędne witaminy, minerały i błonnik.