Taką zależność odkryto u zwierząt. Według szwajcarskich badaczy myszy spokojniejsze i mniej odważne niż inne gryzonie, mają silniejsze organizmy i mogą liczyć na dłuższe życie.
Daniel Day-Lewis to człowiek o ogromnym poczuciu humoru. Choć na ekranie aktor zazwyczaj wciela się w poważnych bohaterów, poza planem rozśmiesza kolegów do łez.
Uczeni z Carnegie Mellon University i University of North Carolina w Chapel Hill zbadali wpływ skłonności do poczucia winy na zachowanie w miejscu pracy i poza nim.
Około jedną trzecią życia spędzamy śpiąc, choć zatem to etap nieświadomy, ma zasadniczy wpływ na aktywność na jawie - odpowiada m. in. za samopoczucie, siłę do działania, zdolność do ochrony przed chorobami, etc.
Nie rodzimy się pewni siebie, ale możemy się takimi stać. Asertywność (nie mylić z arogancją) pozwala zwalczyć nieśmiałość i osiągać cele. Potrzeba tylko odpowiedniej strategii działania oraz konsekwencji.
Warto zastanowić się nad ujęciami swojej przeszłości. Co przychodzi na myśl najczęściej? Czy są to reminiscencje z rodzinnych wakacji, czy też wspomnienie jakiejś utraconej szansy? Nowe badania wykazały, że ludzie, którzy pamiętają dobre rzeczy z przeszłości, są szczęśliwsi od tych, którzy rozpamiętują negatywne wspomnienia i emocje.
Odczuwanie szczęścia jest uzależnione od różnych czynników, w tym uwarunkowania genetycznego i okoliczności, w których się dana osoba znajduje. Z ostatnich badań naukowców z Uniwersytetu w Edynburgu i Queensland Institute for Medical Research w Australii wynika, że szczęście jest częściowo zależne od cech osobowości, a zarówno osobowość, jak i odczuwanie szczęścia są w dużym stopniu dziedziczne.
Następnym razem, zanim dokonasz wyboru przekąski, zastanów się, czy odruchowo sięgasz po coś słodkiego, czy też wybierasz jakieś słone produkty, np. chipsy lub popcorn? Wolisz słodkie wino, czy wytrawne? Takie wybory mają związek z twoją osobowością, uważają naukowcy.