Daniel Craig podda się zabiegowi chirurgicznemu w związku z kontuzją kostki.
Problemy z kolanem, łokieć tenisisty lub inny uraz sportowy… w pierwszym odruchu sięgamy po leki przeciwbólowe, które niestety tylko na chwilę uśmierzają ból. Skutecznym ratunkiem dla ścięgien, tkanek i stawów jest natomiast ortopedia regeneracyjna, która poprzez zabiegi stymulujące naturalne procesy naprawcze wspomaga odbudowę chorych tkanek i umożliwia szybszy powrót do aktywności. Czym różni się ortopedia regeneracyjna od klasycznej?
W poniedziałek 8 maja 2017 r. przeprowadzono w Polsce unikalną w skali światowej operację wydłużenia kości z jednoczesną korekcją zaburzenia mechaniki oraz kształtu kończyny. Dwa zabiegi wykonał doktor Konrad Słynarski – wykorzystując do rozciągnięcia kości metalowy "gwóźdź" z wbudowanym silnikiem napędzanym polem magnetycznym.
W województwie mazowieckim brakuje krwi. Zarówno lekarze, jak i pacjenci apelują do wszystkich ludzi, którzy mogą zostać dawcami, aby zgłaszali się do stacji krwiodawstwa. Sytuacja jest tak dramatyczna, że koniecznym okazało się przełożenie niektórych zabiegów - informuje Życie Warszawy.
Z doniesień dziennika "Polska" wynika, że 400 polskim pacjentom podano w szpitalach niebezpieczny dla zdrowia i życia preparat krwiozastępczy hemospan. Lek zwiększa ryzyko ataku serca, jego przyjmowanie może grozić nawet śmiercią, jednak polskie szpitale nie otrzymały informacji na ten temat.
Kręgosłup to niezwykle precyzyjna konstrukcja składająca się z ponad 30 kręgów. Mimo, iż natura zaprojektowała ją w najdrobniejszych szczegółach, nieodpowiedni tryb życia może być początkiem poważnych dolegliwości.
Zmiana struktury demograficznej europejskich społeczeństw, a w szczególności przyspieszone starzenie się populacji kontynentu powodowane m.in. wydłużonym czasem życia, mają bezpośredni wpływ na liczbę notowanych chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Powodem takiej sytuacji jest także zmiana w stylu życia. W efekcie rośnie popyt na materiały ortopedczne.