Zastanawiałeś się już, czy warto sporządzić testament? Jeśli nie, to teraz jest właściwa chwila. Dlaczego? Dlatego, że tylko poprzez testament możesz wyrazić swoją wolę, a z tego przywileju nie warto rezygnować.
Jest ku temu wiele powodów. Testament umożliwia przede wszystkim podział majątku, ale nie tylko. Czas jego przygotowania może być również chwilą refleksji, która pozwoli dostrzec wszystko, co udało nam się w życiu osiągnąć. Na pewno warto go spisać i poświęcić moment, aby zastanowić się, kogo chcielibyśmy wesprzeć swoim majątkiem.
45 organizacji, które z obiektywnych przyczyn nie złożyły sprawozdania finansowego, zostało dopisanych do wykazu organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do otrzymania 1%. To wynik ostatnich zmian.
109-letni Alfred Date spędza czas robiąc na drutach swetry dla pingwinów. Ubrania mają chronić zwierzęta przed wyciekami oleju.
Aż 7.650 organizacji pożytku publicznego jest uprawnionych do otrzymywania od podatników 1% podatku dochodowego za 2013 rok - wynika z opublikowanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej wykazu.
Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw. Najważniejsza zmiana polega na przekształceniu i usprawnieniu procedury tworzenia i prowadzenia przez ministra pracy i polityki społecznej wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania środków z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Godność i prawa potrzebujących, wolontariat osób niepełnosprawnych, międzynarodowy wymiar działalności humanitarnej, aktywność zapobiegająca skrajnej biedzie i wykluczeniu... A na koniec pytanie: Czy Chrystus był wolontariuszem? To tematy, które będą poruszone 9 września w Pawilonie Europejskiego Roku Wolontariatu na Placu Defilad w Warszawie, podczas dnia dedykowanemu wolontariatowi jako służbie bliźniemu. Koordynatorami tego wydarzenia są: Caritas w Polsce, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Eleos i ruch ATD Czwarty Świat.
Koalicja SMS bez VAT, zrzeszająca 21 największych organizacji charytatywnych w Polsce, zdecydowała się zaapelować do przedstawicieli rządu Rzeczpospolitej, by udzielili jej wsparcia w walce o niepobieranie podatku od darowizn przekazywanych za pomocą wiadomości SMS. Dziś, 21 grudnia, wysłana zostanie petycja do Marszałka Sejmu oraz apel do Prezydenta i Premiera RP.
21 największych organizacji charytatywnych w Polsce nie poddaje się w walce o zaprzestanie pobierania podatku VAT od darowizn na cele dobroczynne, przekazywanych za pośrednictwem wiadomości SMS. W najbliższy czwartek i piątek, 10 i 11 grudnia, odbędą się w tej sprawie rozprawy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie.
Ministerstwo Finansów podsumowało akcję przekazywania jednego procenta podatku na rzecz prganizacji pożytku publicznego. Według wstępnych szacunków ministerstwa liczba osób przekazujących 1 procent zwiększyła się w stosunku do ubiegłego roku o ponad 2 mln osób.
Pierwsze miesiące roku to czas, kiedy rozliczamy się z Urzędem Skarbowym. Od kilku lat każda osoba fizyczna płacąca podatek dochodowy może przekazać jego część na pomoc Organizacjom Pożytku Publicznego (OPP). W mediach i na ulicach trwają kampanie mające zachęcić nas do przekazania „jednego procenta", a wielu z nas gubi się w gąszczu informacji i nie bardo wie, komu ma przekazać pieniądze. Bo potrzebują ich wszyscy...
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca