Nie trzeba wygrać w totolotka czy odziedziczyć willi w Konstancinie, by poczuć się szczęśliwym. Wystarczą zupełnie drobne zdarzenia, by nasz nastrój znacznie się poprawił. Uczeni przeprowadzili ankietę z udziałem 2 tysięcy ludzi i odkryli, że całkiem błahe sprawy dają dużą radość.
„Always look on the bright side of life" („Zawsze patrz na jasną stronę życia") śpiewała grupa Monty Pythona i miała rację, przynajmniej jeśli chodzi o profilaktykę udarów. Ludzie o pozytywnym nastawieniu nie tylko są szczęśliwsi, ale i mniej narażeni na problemy zdrowotne.
Po obejrzeniu "Sekretnego życia Waltera Mitty" nie rzucicie wszystkiego, by pojechać na Islandię bądź w Himalaje, ale przez chwile uwierzycie, że jeśli tylko zechcecie, możecie to zrobić.
Uczeni z Uniwersytetu w Kolonii sprawdzili jak fizyczne oczyszczenie wpływa na samopoczucie po porażce.
W zeszłym roku 93-latka z Nowego Jorku została uznana przez Guinness World Records za najstarszą na świecie nauczycielkę jogi. Teraz przygotowała instruktażowe DVD.
Ostatnio częściej mówi się o „emocjonalnym jedzeniu", które stanowi sposób na odreagowanie trudnych emocji. Jak się jednak okazuje, nie tylko negatywne uczucia kierują ludzi ku lodówce, poczucie szczęścia i radość także wiążą się z niezdrowymi zachowaniami żywieniowymi.
Najstarsza dotychczas mieszkanka Stanach Zjednoczonych zmarła w wieku 113 lat, zaledwie tydzień przed 114-tymi urodzinami. Jej sekret to optymizm i otwartość na innych ludzi.
Dotychczasowe badania wskazywały, że optymiści cieszą się dłuższym życiem. Teraz uczeni rewidują tę zależność - być może to właśnie optymizm zagraża zdrowiu i zmniejsza prawdopodobieństwo długowieczności.
Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć prowadzenie zdrowszego stylu życia. Nawet w wieku 60 czy 70 lat można podjąć działania zmniejszające ryzyko zachorowania na przewlekłe choroby. Warto o siebie zadbać.
Pomimo pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego, ludzie czują się coraz lepiej wraz z wiekiem, wynika z badań.
Dla wielu z nas Nowy Rok to nowy początek. Okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i porażek oraz czas snucia planów na przyszłość. Aby swoje zamierzenia lepiej sprecyzować, przyzwyczailiśmy się do podejmowania noworocznych postanowień. Dzięki nim ukierunkowujemy swoją aktywność, a konsekwentne działania zwiększają szanse na powodzenie. Co jednak zrobić, by dążenie do realizacji postanowień nie utknęło w martwym punkcie już drugiego stycznia?
Zarówno w krajach bogatych, jak i biednych, wśród głównych czynników sprzyjających poczuciu szczęścia przeciętnego człowieka wymienia się indywidualny stan posiadania oraz to, czy optymizm leży w jego naturze, wynika z nowych światowych analiz opublikowanych przez American Psychological Association.
Życzliwym i miłym powinno się być każdego dnia, ale teoria teorią a w praktyce bywa różnie. Dziś jednak mamy szczególną okazję, by przypomnieć sobie o byciu miłym. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Kofeina daje określone profity większości miłośników kawy, a nowe badanie pokazuje także, że małe dawki substancji zwiększają szybkość i dokładność w rozpoznawaniu słów z pozytywną konotacją.
Badania wykazały, że samotne osoby starsze są bardziej narażone na problemy zdrowotne, ale dzięki pozytywnemu nastawieniu mogą skutecznie bronić się przed rozmaitymi dolegliwościami.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem