„Always look on the bright side of life" („Zawsze patrz na jasną stronę życia") śpiewała grupa Monty Pythona i miała rację, przynajmniej jeśli chodzi o profilaktykę udarów. Ludzie o pozytywnym nastawieniu nie tylko są szczęśliwsi, ale i mniej narażeni na problemy zdrowotne.
Po obejrzeniu "Sekretnego życia Waltera Mitty" nie rzucicie wszystkiego, by pojechać na Islandię bądź w Himalaje, ale przez chwile uwierzycie, że jeśli tylko zechcecie, możecie to zrobić.
Uczeni z Uniwersytetu w Kolonii sprawdzili jak fizyczne oczyszczenie wpływa na samopoczucie po porażce.
W zeszłym roku 93-latka z Nowego Jorku została uznana przez Guinness World Records za najstarszą na świecie nauczycielkę jogi. Teraz przygotowała instruktażowe DVD.
Ostatnio częściej mówi się o „emocjonalnym jedzeniu", które stanowi sposób na odreagowanie trudnych emocji. Jak się jednak okazuje, nie tylko negatywne uczucia kierują ludzi ku lodówce, poczucie szczęścia i radość także wiążą się z niezdrowymi zachowaniami żywieniowymi.
Najstarsza dotychczas mieszkanka Stanach Zjednoczonych zmarła w wieku 113 lat, zaledwie tydzień przed 114-tymi urodzinami. Jej sekret to optymizm i otwartość na innych ludzi.
Dotychczasowe badania wskazywały, że optymiści cieszą się dłuższym życiem. Teraz uczeni rewidują tę zależność - być może to właśnie optymizm zagraża zdrowiu i zmniejsza prawdopodobieństwo długowieczności.
Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć prowadzenie zdrowszego stylu życia. Nawet w wieku 60 czy 70 lat można podjąć działania zmniejszające ryzyko zachorowania na przewlekłe choroby. Warto o siebie zadbać.
Pomimo pogorszenia zdrowia fizycznego i psychicznego, ludzie czują się coraz lepiej wraz z wiekiem, wynika z badań.
Dla wielu z nas Nowy Rok to nowy początek. Okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i porażek oraz czas snucia planów na przyszłość. Aby swoje zamierzenia lepiej sprecyzować, przyzwyczailiśmy się do podejmowania noworocznych postanowień. Dzięki nim ukierunkowujemy swoją aktywność, a konsekwentne działania zwiększają szanse na powodzenie. Co jednak zrobić, by dążenie do realizacji postanowień nie utknęło w martwym punkcie już drugiego stycznia?
Zarówno w krajach bogatych, jak i biednych, wśród głównych czynników sprzyjających poczuciu szczęścia przeciętnego człowieka wymienia się indywidualny stan posiadania oraz to, czy optymizm leży w jego naturze, wynika z nowych światowych analiz opublikowanych przez American Psychological Association.
Życzliwym i miłym powinno się być każdego dnia, ale teoria teorią a w praktyce bywa różnie. Dziś jednak mamy szczególną okazję, by przypomnieć sobie o byciu miłym. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Kofeina daje określone profity większości miłośników kawy, a nowe badanie pokazuje także, że małe dawki substancji zwiększają szybkość i dokładność w rozpoznawaniu słów z pozytywną konotacją.
Badania wykazały, że samotne osoby starsze są bardziej narażone na problemy zdrowotne, ale dzięki pozytywnemu nastawieniu mogą skutecznie bronić się przed rozmaitymi dolegliwościami.
Niektórzy pacjenci czują się lepiej po zażyciu leku, nawet jeśli dany farmaceutyk w istocie nie wykazuje działania leczącego określoną dolegliwość. To efekt placebo. Istnieje jednak druga strona siły sugestii: u chorych mogą wystąpić objawy choroby i skutki uboczne tylko dlatego, że im o nich powiedziano.