Regularne uczestnictwo w nabożeństwach jest związane z bardziej optymistycznym spojrzeniem na świat i mniejszymi skłonnościami do depresji.
Starsze osoby, które deklarują, że są zadowolone ze swojego życia, mają większe szanse na długowieczność, wynika z brytyjskich badań.
W Rzeszowie trwa dziewiąta już edycja Multimedia Happy End Festiwal - czyli Festiwalu Filmów Optymistycznych. Podczas przeglądu pokazwywane sa wyłącznie obrazy z optymistycznym, radosnym przesłaniem.
Ochrona przed udarem wydłuża listę korzyści zdrowotnych płynących z optymizmu. Dotychczas wykazano, że optymiści mają zdrowszy system immunologiczny, szybciej goją im się rany i notuje się u nich mniejsze ryzyko chorób serca.
Zadowolenie z życia nie tylko podnosi jego jakość, może być także dobre dla serca. To odkrycie z nowych badań, które obejmowały prawie 8000 brytyjskich urzędników w średnim wieku 49 lat.
Warto zastanowić się nad ujęciami swojej przeszłości. Co przychodzi na myśl najczęściej? Czy są to reminiscencje z rodzinnych wakacji, czy też wspomnienie jakiejś utraconej szansy? Nowe badania wykazały, że ludzie, którzy pamiętają dobre rzeczy z przeszłości, są szczęśliwsi od tych, którzy rozpamiętują negatywne wspomnienia i emocje.
Seniorzy zaangażowani w pracę na działce lub ogrodzie są bardziej optymistycznie nastawieni do świata, lepiej się odżywiają, są w dobrej kondycji fizycznej i mają więcej energii niż ci, którzy nie lubią ogrodniczych zajęć.
Czuć się dobrze z samym sobą oznacza zwiększyć pewność siebie, ale nie tylko. Okazuje się, że optymiści i ludzie szczęśliwi dłużej pozostają emocjonalnie i fizycznie zdrowi.
Wyniki badania jakości życia w Polsce pokazują, że procent osób zadowolonych ze swojego życia jest wyższy niż w wielu innych krajach Unii Europejskiej. Przeprowadzona analiza porusza zagadnienia związane ze zdrowiem, samopoczuciem, życiem rodzinnym i zawodowym oraz podejściem do nowych technologii. Raport dowodzi, że cenimy sobie wzrost jakości życia i oczekujemy jego dalszego polepszenia.
Powiedzenie, że "pieniądze szczęścia nie dają" należy zweryfikować. Otóż, dają. Przynajmniej do pewnego stopnia, twierdza uczeni.
Zgryźliwy starzec bywa bohaterem komedii Plauta, znajdziemy go wśród postaci komedii dell'arte, a także współczesnych filmach kinowych i serialach. To wręcz archetypiczna kreacja. W rzeczywistości jednak taki obraz nie jest uprawomocniony. Dojrzali panowie częściej widzą świat w jaśniejszych barwach.
Śpiewaj sobie „Always Look On The Bright Side Of Life" („Zawsze patrz na jasną stronę życia"), a łatwiej będzie ci się zabezpieczyć przed chorobami serca.
Osoby dojrzałe o pozytywnym nastawieniu do świata żyją dłużej, przekonują amerykańscy naukowcy. Jeśli wyznaczają sobie jakieś dodatnie cele, ich szanse na dłuższe życie znacznie rosną.
Wydatki na żywność, stałe opłaty, leki oraz inne artykuły pierwszej potrzeby to dziedziny życia, w których internauci najbardziej odczuwają skutki kryzysu finansowego. Takiej odpowiedzi udzieliła jedna piąta użytkowników sieci powyżej 18 roku życia, która dostrzega negatywne konsekwencje załamania gospodarczego. W mniejszym lub większym stopniu kryzys dotyka co trzeciego dorosłego internautę.
Pozytywne myślenie ma niezwykłą moc. Czy zauważyłeś, że wśród osób starszych część czuje się dobrze i pozostaje aktywna nawet w sędziwym wieku, część natomiast starzeje się gwałtownie i szybko doświadcza problemów zdrowotnych. Dlaczego tak się dzieje? Znaczącą rolę może tu odgrywać pozytywne myślenie.