Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie Polaków operacjami plastycznymi. Chętnych na poprawianie urody nie brakuje i to niezależnie od płci. Co jednak zrobić, gdy operacja nie kończy się sukcesem, a zabieg, który miał pomóc bardziej zaszkodził? Jak walczyć o odszkodowanie?
Według badań TNS OBOP tylko 19 procent kobiet jest zadowolonych ze swojego wyglądu. Nic dziwnego zatem, że rośnie zainteresowanie operacjami plastycznymi. Kliniki medycyny estetycznej powstają jak grzyby po deszczu i obiecują swoim klientom świetne rezultaty. Niestety bywa i tak, że zamiast oczekiwanego wyglądu osoba operowana dostaje coś zupełnie innego. Kto odpowie za nieudaną operację plastyczną? Jakiego odszkodowania można się domagać?
Każda operacja plastyczna to ingerencja w nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, dlatego planując taki zabieg warto przemyśleć wybór chirurga plastyka. Jest to jedna z najważniejszych decyzji mających wpływ na ostateczny efekt zabiegu operacyjnego.
Pamela Anderson nie zamierza za wszelką cenę gonić za młodością. Aktorka, która w wieku 22 lat poddała się operacji powiększenia biustu, nie ma nic przeciwko ingerencji chirurgów plastycznych w jej ciało, jednak twarzy woli nie zmieniać w żaden sposób.
Jane Fonda poddała się kolejnym operacjom plastycznym. 76-letnia aktorka, która w przeszłości powiększyła sobie biust i zredukowała liczbę zmarszczek pod oczami, po raz kolejny poszła pod nóż specjalistów od chirurgii estetycznej.
Helen Mirren potrafi zrozumieć, dlaczego kobiety poddają się operacjom plastycznym. Aktorka, która sama nie przyznaje się do żadnych zabiegów odmładzających, postanowiła stanąć w obronie kobiet, które decydują się pójść pod nóż.
Emma Thompson publicznie obiecuje, że nie podda się operacji plastycznej, informuje nowmagazine.co.uk.
Bruce Willis nie zamierza korzystać z usług chirurga plastycznego. 54-letni aktor nadal czuje się młodo i nie myśli o poprawianiu własnego ciała.
Demi Moore zapewnia, że nigdy nie korzystała z pomocy chirurga plastycznego. 47-letnia Amerykanka uchodzi za jedną z najczęściej odwiedzających gabinety chirurgii kosmetycznej gwiazd. Komentatorzy prześcigają się w wyliczaniu zabiegów, którym Moore miała rzekomo poddać się, aby poprawić wygląd twarzy, biustu, a nawet kolan.
Do refundacji w zakresie chirurgii plastycznej kwalifikują się wyłącznie te przypadki, które są następstwem: wady wrodzonej, urazu, choroby, leczenia choroby
Jak wynika z najnowszego badania CBOS, co drugi Polak jest zadowolony ze swojego wyglądu i nie zamierza nic w nim zmieniać.
Michael Jackson planuje poddać się kolejnej operacji plastycznej. Artysta, który w lipcu powróci na scenę i zagra aż 50 koncertów w londyńskiej O2 Arena, pragnie podreperować swój wygląd.
W dobie kreowania przez media poszczególnych dziedzin życia społecznego, coraz więcej uwagi poświęca się wyglądowi. Wbrew pozorom nie jest to wymysł naszych czasów. Od wieków zadowolenie z własnej fizyczności jest jednym z warunków wysokiej samooceny i co się z tym wiąże – równowagi psychicznej.
Duży, garbaty lub skrzywiony nos wpędza w kompleksy. Skrzywiona przegroda nosowa uniemożliwia swobodne oddychanie. Operacja plastyczna może dać ulgę dla osób dotkniętych tym defektem, a wymarzony kształt nosa upiększy całą twarz.
Operacje plastyczne przeprowadzano już w starożytności. „Sushruta Samhita”, starożytny tekst napisany w sanskrycie opisuje zabiegi dokonywane przez indyjskiego chirurga Samhitę, w tym te, które dziś zaliczamy do chirurgii plastycznej. Znaczące wyniki osiągnięto jednak dopiero w wieku XIX, zaś bezsprzecznie gwałtowny rozwój tej gałęzi medycyny nastąpił w ubiegłym wieku i dziś coraz więcej osób korzysta z możliwości poprawy swego ciała za pomocą skalpela.