Porównano dwie najczęstsze operacje odchudzające i stwierdzono, że rękawowa resekcja żołądka jest bezpieczniejsza niż pomostowanie żołądka.
Większość osób z olbrzymią otyłością prowadzi samotną i długotrwałą walkę ze swoją nadmierną wagą. Jedno z badań pokazało, że 83 procent z nich nieustannie dąży do zmniejszenia masy ciała lub zapobiegania jej przyrostowi.
Wskaźniki otyłości silnie wzrosły w krajach rozwiniętych w ciągu ostatnich 40 lat i wiele osób uważa, że - przynajmniej częściowo - odpowiedzialny jest za to marketing żywności. Czy jednak osoby z otyłością rzeczywiście są bardziej podatne na reklamy jedzenia? A jeśli tak, to ta predyspozycja jest stała, czy też zmienia się w zależności od poziomu masy ciała?
Cukrzyca typu 2 może być spowodowana gromadzeniem się tłuszczu w trzustce, a pozbycie tkanki tłuszczowej dzięki utracie na wadze pozwala wyleczyć chorobę.
Zabieg bariatryczny ma wpływ nie tylko na wagę... okazuje się, że po operacji tego rodzaju ludzie częściej biorą ślub lub się rozwodzą.
Po zabiegu ominięcia żołądkowo-jelitowego ryzyko złamań zwiększa się aż o około 30 procent. Taka operacja ma też związek z większym zagrożeniem upadkami.
Nie ma znaczenia, jak długo było się otyłym - operacja bariatryczna w każdym przypadku jest skuteczna w walce o zdrowszą wagę.
Osoby otyłe, które przeszły operację odchudzającą, mają niższe ryzyko zachorowania na raka skóry, w tym czerniaka.
Zabieg bariatryczny to jedno skuteczne postępowanie w walce z otyłością. Jak w przypadku niektórych innych sposobów utraty na wadze jednak, część poprzedniej wagi pacjent łatwo odzyskuje. Co robić, by nie zaprzepaścić efektów utraty nadmiaru kilogramów?
Ludzie, którzy chcą schudnąć, nierzadko mają nadzieję na szybkie efekty swoich wysiłków i chociaż dietetycy ostrzegają, że szybka utrata na wadze jest dla organizmu niebezpieczna i może się wiązać z wieloma dolegliwościami. Należą do nich między innymi problemy z trzustką i kamienie żółciowe.
Ludzie otyli są znacznie bardziej niż osoby o niższej wadze narażeni na różne dolegliwości i choroby, w tym takie zagrażające życiu. Z badań wynika, że operacja bariatryczna daje największe szanse na zmniejszenie ryzyka śmierci w wyniku tych kłopotów zdrowotnych.
Egipcjanka, która ważyła aż ponad 500 kilogramów, została uznana za najcięższą kobietę na świecie. Po ostatniej kuracji odchudzającej starciła ponad 300 kilogramów...
Juan Pedro, Meksykanin uważany za najcięższego człowieka na świecie, ma ważne postanowienie noworoczne - chce schudnąć. Zamierza tego dokonać dzięki poddaniu się operacji bariatrycznej.
Chirurgia bariatryczna, tj. jedna z najskuteczniejszych metod leczenia skrajnej otyłości, nie ma wpływu na przedłużenie życia starszych mężczyzn, wykazały badania. Naukowcy z Veterans Affairs Medical Center w Durham odkryli, że prawie 7 lat po operacji, pacjenci nie mieli większych szans na dłuższe życie niż mężczyźni, którzy nie zostali poddani operacji.
Cukrzyca pozostaje trwałym zagrożeniem wśród osób otyłych. W wielu miejscach, z powodu stylu życia, jednoczesne zachorowanie na cukrzycę i otyłość stało się ważnym problemem zdrowia publicznego. Postęp chirurgiczny w leczeniu drugiej z wymienionych dolegliwości okazuje się dawać obiecujące wyniki także dla pierwszej z nich.