W ostatnich latach nastąpiło obniżenie wieku, w którym pacjenci zaczynają zapadać na czerniaka złośliwego. Jest to pokłosie panującego przez lata przekonania, że tylko opalone ciało jest atrakcyjne, i że wszelkim kosztem należy tę opaleniznę zdobyć. O ryzyku, jakie ponosimy, eksponując się na promienie słoneczne, mówią lekarze specjaliści.
Słońce wróciło już na dobre, a letnia pogoda sprzyja wypadom nad wodę czy do parku. Każdy z nas marzy o pięknej opaleniźnie, ale co zrobić, by uzyskać zadowalający efekt bez ryzyka poparzenia?
Złota, brzoskwiniowa, oliwkowa, a nawet czekoladowa – opalenizna może mieć różne odcienie, ale wszystkie je łączy jedno – szybko znikają. Tymczasem skóra muśnięta słońcem to wakacyjna pamiątka, którą chciałybyśmy zachować jak najdłużej. Dlatego podpowiadamy, jakie triki warto stosować, aby ją zatrzymać.
Zajadaj czekoladę, tańcz "nie żałując podłogi", racz się czerwonym winem - oto kilka elementów nie tylko wesoło spędzonej soboty, a kilka z wielu sposobów na to, by cieszyć się dłuższym i zdrowszym życiem.
Opalona, wypoczęta, zrelaksowana - urlop przysłużył się w równym stopniu Tobie, jak i Twojej skórze. Zastanawiasz się jak sprawić, aby koleżanki jeszcze przez długi czas komplementowały Twój wygląd. Zrelaksowanej skórze sprzyja odpowiednia dieta – bogata w składniki nawilżające, witaminy i antyoksydanty.
W ciągu ostatnich trzech dekad nastąpił prawdziwy postęp w naszej wiedzy i podejściu do wielu zagrożeń związanych z podróżami. Dokonano przełomowych odkryć, dziś przed wyjazdem do egzotycznych krajów powszechnie korzystamy ze szczepionek i nowych technologii. Ale nasza uwaga jest łatwo przyciągana przez to, co nowe i fascynujące, tym trudniej wiec o skuteczny wysiłek zmierzając do rozwiązania starych problemów - do zmiany sposobu opalania się.
Ośmiu na dziesięciu Kanadyjczyków uważa, że uszkodzenia skóry na twarzy i rąk jest wynikiem naturalnego starzenia się - ale eksperci mówią, że to błędne przekonanie.
Wiosna w pełni. Nowy sezon oznacza nowe trendy w modzie - dotyczy to także makijażu. Tej wiosny stawia się na świeży, naturalny, delikatny, efemeryczny wygląd i „wybuch" kolorów oraz elegancję.
Osoby w wieku w wieku 60 - 70 lat są około pięć razy bardziej narażone na raka skóry niż byli ich rodzice w tym wieku, wykazują brytyjskie dane.
Cieszenie się słońcem stało się swego rodzaju „grzechem" przeciw zdrowiu, ostatnio bowiem wiele się mówi szkodliwym działaniu promieni słonecznych - nadmierna ekspozycja na nie to szybsze starzenie się i zwiększone ryzyko raka skóry. Z drugiej jednak strony światło słoneczne jest niezbędne dla naszego organizmu. Nowe dowody świadczą o istotnym znaczeniu witaminy D, które „uniewinnia" chęć „łapania słońca".
Przypadłość ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny jej występowania mogą być różnorodne, dość rzadko jednak stanowi objaw poważniejszego schorzenia. Najczęściej jest dolegliwością uciążliwą ze względu na kwestie estetyczne i dyskomfort. Terminy określające opisywany problem to hipertrichoza i hirsutyzm.
Zmartwieniem wielu pań jest fakt, że ich wakacyjna opalenizna jest za słaba, nierównomierna i znika z biegiem czasu. Aby przygotować skórę do opalania, a następnie skutecznie podtrzymać jego efekty, warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Regularne jedzenie marchwi dostarcza skórze zbawiennych witamin i tak pożądany beta-karoten.
Jednym z elementów przygotowania do nadchodzącego lata jest zadbanie o złocisty kolor skóry. Alternatywą dla opalania w solarium jest sięgnięcie po brązujące kosmetyki.