Kiedy wyjeżdżasz na urlop najważniejsze jest, by nic nie zakłócało wakacyjnej beztroski. A jeśli pośród słońca, morskich fal i zabawy z przyjaciółmi zastanawiasz się tylko, czy Twoje włosy wyglądają dobrze i czy nie szkodzi im słońce, to szanse na udany odpoczynek są małe. Dlatego warto posłuchać Oskara Bachonia - hair & make-up designer zna kilka sposobów, jak urządzić włosom udany urlop i zadbać o ich zdrowie latem.
Kochasz kąpiele słoneczne? Nic w tym złego. Podczas opalania nasz organizm wytwarza nie tylko cenną witaminę D3, ale także endorfiny, czyli hormony szczęścia. Ze słońca warto zatem korzystać – ale zawsze z głową! Poznaj podstawowe zasady bezpiecznego opalania, aby z wakacyjnego wypoczynku czerpać pełnię przyjemności.
Jej kulinarna popularność od lat nie maleje. Świetnie smakuje, ma ważne właściwości prozdrowotne, przydaje się do wielu potraw i jest łatwo dostępna - chodzi oczywiście o marchew. Warzywo ma wiele różnych zastosowań.
Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy intensywnie myśleć o poprawie naszego wyglądu oraz polepszeniu kondycji fizycznej. Wizyty w gabinetach kosmetycznych, intensywne ćwiczenia w klubie fitness to ważny element przygotowań do lata. By w pełni cieszyć się wakacjami, powinniśmy jednak pomyśleć o zdrowiu naszej skóry, a zwłaszcza o wnikliwej diagnostyce znamion.
Najlepszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka raka skóry pozostaje unikanie nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, okazuje się jednak, że popularne leki przeciwbólowe mogą działać ochronnie.
Kupujemy specjalne pojemniki lub woreczki i dbamy o to, by kostki lody były gotowe na sobotni wieczór do drinków. Latem chętnie dodajemy je niemal do wszystkich napojów. Lód ma jednak o wiele więcej zastosowań - poniżej przedstawiamy listę tych niestandardowych, ale bardzo użytecznych.
Delikatna opalenizna jest bardzo pożądana, gdyż dodaje nam energii, blasku i uroku. Zbyt intensywne opalanie może natomiast zaszkodzić naszemu zdrowiu, a przede wszystkim negatywnie wpłynąć na kondycję naszej skóry. Ta zaś poddawana długotrwałemu promieniowaniu UV starzeje się szybciej, a zmarszczki stają się bardziej widoczne. Jak uniknąć tego zagrożenia i cieszyć się promiennym wyglądem przez cały rok?
Nie trzeba jechać w dalekie ciepłe kraje, by zażyć kąpieli słonecznej. Upały dawały się we znaki także w kraju i każdy, kto chciał się opalić, miał ku temu wiele okazji. Korzystanie ze słonecznego blasku wymaga jednak dużej dozy ostrożności i łatwo jest przesadzić z ekspozycją ciała na promieniowania, co skutkuje oparzeniami. Oto, co należy robić, gdy takowe się pojawią.
Podobno gdyby całkowicie zrezygnować z ekspozycji skóry na słońce, proces jej starzenia rozpocząłby się dopiero po 60-stce. Nie sposób się o tym przekonać, dlatego na co dzień gdybanie lepiej odstawić na bok, a w zamian realnie zająć się profilaktyką i niwelowaniem już powstałych zmian.
Podobno gdyby całkowicie zrezygnować z ekspozycji skóry na słońce, proces jej starzenia rozpocząłby się dopiero po 60-stce. Nie sposób się o tym przekonać, dlatego na co dzień gdybanie lepiej odstawić na bok, a w zamian realnie zająć się profilaktyką i niwelowaniem już powstałych zmian.
Co roku podczas wakacji eksperci przypominają o tym, jak ważna jest odpowiednia ochrona skóry przed słońcem. Rzadko jednak pojawiają się informacje o wpływie promieni słonecznych na oczy. Nieodłącznym elementem letniej stylizacji powinny być okulary przeciwsłoneczne. Noszenie ich chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Okulary zabezpieczają także skórę wokół oczu przed zmarszczkami i oparzeniami słonecznymi.
Jesteśmy w połowie sezonu wakacyjnego. Opalanie, kąpiele w morzu, górskie wycieczki. To wszystko jeszcze przed nami. Jednak, aby cieszyć się piękną cerą i zdrowymi włosami musimy postawić na prewencyjną regenerację. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
W okresie wakacji większość z nas korzysta z kąpieli słonecznych. Pomimo rosnącej świadomości dotyczącej zagrożeń, które wynikają z promieniowania UV, nie maleje liczba sympatyków opalania. Jeżeli już decydujemy się na korzystanie z promieni słonecznych, warto robić to odpowiedzialnie, aby uniknąć przykrych konsekwencji. O zagrożeniach związanych z opalaniem, czerniaku i możliwościach jego leczenia rozmawiamy z Beatą Jasińską, dermatologiem i dermatochirurgiem ze Scanmed Multimedis.
Wystarczy przebywać dwadzieścia minut dziennie na powietrzu, by zapewnić sobie lepszą ochronę przed łamliwością kości. Taki czas wystarczy dla wzbudzenia odpowiedniej produkcji witaminy D i wzmocnienia tkanki kostnej.
Upały ostatnio dają się we znaki i w najbliższych dniach najprawdopodobniej nie zelżeją. Niektórzy świetnie je znoszą, zwłaszcza gdy mają okazję „zmagać się" z nimi spędzając urlop nad wodą lub w lesie. Pozostali jednak, nie będący w komfortowej sytuacji wakacyjnej, mają kłopoty z normalnym funkcjonowaniem przy wysokich temperaturach. Poniżej zatem dziesięć wskazówek, które pomogą przetrwać skwarne dni.