Często kładziemy je gdziekolwiek, czyścimy rękawem od koszuli - i to dopiero wtedy, kiedy już zaczynają utrudniać nam widzenie. Jeżeli będziemy źle traktować nasze „drugie oczy” – te szybciej odmówią nam posłuszeństwa.
Wybór okularów powinien być dobrze przemyślany, ponieważ nieodpowiednio dobrane mogą nie tylko powodować dyskomfort użytkowania, ale i pogorszenie wzroku… Czym więc powinniśmy się kierować, aby najlepiej odpowiadały one naszej indywidualnej korekcji i potrzebom?
Soczewki progresywne to niewątpliwie technologiczna rewolucja w optyce okularowej. Są alternatywą dla noszenia dwóch par okularów (do dali i bliży). Choć najnowszej generacji soczewki progresywne zapewniają ostre widzenie na każdą odległość, są wygodne w użytkowaniu, bo nie trzeba ciągle zmieniać okularów i gwarantują szybką adaptację – to krąży wokół nich wiele zniechęcających opinii.
Problemy z przeczytaniem sms-a, książki, czy rozkładu jazdy – nie ma się co oszukiwać, czeka to każdego z nas, bez względu na stan zdrowia. Starczowzroczność, czyli presbyopia jest naturalnym procesem starzenia się oka. Polega na stwardnieniu soczewki, która w młodości jest elastyczna i przezroczysta dzięki czemu dobrze widzimy na różne odległości. W pewnym wieku zaczynają się problemy od których nie da się uciec, ale można załagodzić skutki – mówi dr Iwona Filipecka z Kliniki Okulus, specjalizująca się w chirurgii okulistycznej.
Za oknami jesień, czas długich wieczorów i zmiennej pogody. To także trudny czas dla okularników i ich okularów. Wiedzą oni doskonale, że zaparowania, zabrudzenie czy zarysowanie na powierzchni szkieł bardzo negatywnie wpływają na komfort widzenia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że wiele z podejmowanych prób czyszczenia niszczy szkła i oprawki. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc zapewnić okularom jak najdłuższą trwałość?
Spędzając długie godziny przed monitorem komputera, nasz wzrok jest narażony na zmęczenie, które objawia się łzawieniem, pieczeniem a nawet bólem. W skrajnych przypadkach prowadzi to do powstawania schorzeń oczu. Jak poradzić sobie z tym problemem, skoro coraz więcej czynności zawodowych wymaga wpatrywania się w ekran?
Ulotki Vision Express wprowadzały konsumentów w błąd – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Vision Express prowadzi na terenie całej Polski sieć salonów optycznych. Zastrzeżenia Urzędu wzbudziła ulotka informacyjna, którą przedsiębiorca udostępniał w swoich salonach.
Aż 85 procent Polaków nie wie, co to jest prezbiopia – wynika z najnowszych badań Centrum Badania Opinii Społecznej, zaprezentowanych we wtorek w Warszawie podczas konferencji prasowej poświęconej tej dolegliwości wzroku. Prezbiopia, zwana też starczowzrocznością, to dotyczący wszystkich naturalny proces utraty zdolności akomodacyjnych oka. Pojawia się najczęściej po 40. roku życia i powoduje trudności z wyraźnym widzeniem z bliska, szczególnie przy słabym oświetleniu.
Dwa województwa objęte działaniami, ponad 3000 pacjentów, których wzrok skontrolowano w ponad 150 salonach optycznych oraz 20 aparatów fotograficznych, rozdanych w konkursie - te liczby obrazują zasięg badań, przeprowadzonych podczas pierwszej tegorocznej edycji kampanii „Czas na wzrok". Kolejne jej odsłony planowane są już na jesień.
Nosząc okulary przeciwsłoneczne bez odpowiedniego filtra, można sobie zaszkodzić bardziej niż nie zakładając ich wcale. Przyciemnione szkła powodują rozszerzanie źrenicy, przez co do wnętrza oka dostaje się więcej niebezpiecznych promieni, których nic nie blokuje – przestrzega dr Iwona Filipecka z Kliniki Okulus.
Źle dobrane dodają lat i odbierają nam urok. Dopasowane potrafią sprawić, że z przeciętnej, szarej myszki stajemy się bardziej kobiece, tajemnicze i uwodzicielskie. Bez względu na ich przeznaczenie, okulary są kropką nad i naszego stylu. Jaki zatem wybrać kształt oprawek, by wyglądać pięknie i stylowo?
Czasy, gdy osoby z wadą wzroku ukrywały się pod szkłami grubości denka od butelki przeszły do lamusa. Nadeszła era okularów, które spełniają nie tylko cele lecznicze, ale stały się także biżuterią. Nawet osoby z poprawnym wzrokiem zakładają okulary, by zmienić swój image.
Emerytowany profesor fizyki Joshua Silver zaprojektował okulary, które można samemu „dostroić" do wady wzroku.
Większość osób starszych narzeka na problemy ze wzrokiem i musi nosić okulary, jeśli nie na stałe, to przynajmniej do czytania. Okulary mogą dodawać urody, trzeba tylko dobrze dobrać oprawki do kształtu twarzy i odpowiednio wykonywać makijaż.
Makijaż może dodać urody każdej kobiecie, o czym mogą świadczyć choćby „przemiany” prezentowane w gazetach czy poradnikowych programach telewizyjnych. Wraz z wiekiem zmienia się nie tylko stan naszej skóry, ale także rysy, a nawet karnacja, z czasem należy więc zmienić swoje przyzwyczajenia „makijażowe”. Jak powinien wyglądać makijaż kobiety dojrzałej?