Po ciężkiej chorobie zmarł Henryk Wujec - polski polityk, fizyk, działacz opozycji w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji, w latach 2010–2015 doradca prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ds. społecznych. Miał 80 lat.
30 rocznica lat Okrągłego Stołu. 38 lat od wprowadzenia kartek na mięso. Wielu aktywnych internautów nie ma nawet tylu lat...
Dziś, w jednym z warszawskich szpitali, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Jaruzelski. Miał 91 lat.
Był jedną z głównych postaci najnowszej historii Polski. Pełnił funkcje premiera, posła, redaktora rozmaitych magazynów, Specjalnego Wysłannika ONZ w Bośni i Hercegowinie. Przez całe życie był aktywnym działaczem politycznym, zwolennikiem procesów demokratyzacji i propagatorem dialogowania. Zmarł 28 października 2013 roku. Miał 86 lat.
„Proszę państwa, 4 czerwca skończył się w Polsce komunizm", powiedziała Joanna Szczepkowska w Dzienniku Telewizyjnym kilka miesięcy po pierwszych wolnych wyborach. Fraza ta - jakkolwiek wypowiedziana przez aktorkę, a nie najgorliwiej działających wówczas i najbardziej znanych opozycjonistów - urosła do rangi symbolu. Dziś obchodzimy 20 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i zupełnie wolnych do Senatu.
W dwudziestą rocznicę pierwszych, częściowo wolnych, wyborów parlamentarnych w Polsce Kancelaria Prezydenta RP wraz z Komisją Krajową NSZZ Solidarność organizuje zbiórkę pamiątek związanych z wyborami 4 czerwca 1989 r.
6 kwietnia zmarł w Warszawie profesor Andrzej Stelmachowski, pierwszy marszałek Senatu RP w latach 1989-91. Miał 84 lata.
11 lutego trafia do księgarń pierwsza biografia Adama Michnika „Adam Michnik. Biografia. Wymyślić to, co polityczne" wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego. Jej autorem jest francuski politolog, ekonomista i dyplomata Cyril Bouyeure.