Zmęczenie, słabsza koncentracja, bóle głowy, apatia oraz zwiększona podatność na infekcje... Przyczyn zimowego złego samopoczucia najczęściej szukamy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, tymczasemnawet w chłodniejszych porach roku może je powodować odwodnienie organizmu. Co powinniśmy pić i z jaką częstotliwością, aby być zdrowym i w pełni formy?
Jeśli chcesz poprawić proces trawienia, zastosuj tych kilka wskazówek - dzięki nim osłabisz ewentualne dolegliwości żołądkowo-jelitowe i usprawnisz cały ten mechanizm.
Gdy dopada cię stan przygnębienia, o co jesienią przecież nie jest trudno, wypróbuj tych kilka sposobów na poprawę nastroju.
Ocieplanie klimatu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie ludzi - i dotyczy to zarówno dolegliwości fizycznych, jak i psychicznych.
Wiadomo, że styl życia ma duży wpływ na to, jak wyglądamy i się czujemy. Przykładowo, ćwiczenia pomagają zachować zdrowie i młodość, a namierne picie alkoholu przyspiesza strzenie się. To oczywiste, ale jest wiele nieuzasadnionych przekonań dotyczących określonych zachowań czy nawyków i ich oddziaływania na nasz wygląd oraz samopoczucie.
Nasze ciało w kilkudziesięciu procentach składa się z wody. Jej niedobory więc przekładają się na problemy z normalnym funkcjonowaniem. Podczas upałów szczególnie grozi nam odwodnienie, warto więc wypijać odpowiednie ilości wody.
Upalna, bezdeszczowa pogoda dała się nam już w tym roku we znaki. Upały towarzyszą nam – z różnym natężeniem – od początku maja. Dlatego lekarze przypominają: gdy temperatury sięgają 30 stopni Celsjusza jesteśmy szczególnie narażeni na odwodnienie. I radzą, co pić i ile pić w taką pogodę.
Kamienie nerkowe są częstsze u kobiet niż mężczyzn. U kobiet częściej rozwijała się kamica ze względu na częstsze infekcje dróg moczowych.
Wirus grypy rozprzestrzenia się głównie drogą kropelkową, więc przebywanie w odległości nawet dwóch-trzech metrów od osoby zarażonej oznacza wysokie ryzyko infekcji. Choroba jest uciążliwa i bardzo nas osłabia: sprawdź, jak się rozwija i co robić, by ograniczyć jej symptomy.
Choroby nerek są dość powszechne - w Polsce dotyczą około 4,5 miliona osób, co stanowi niemal 12 procent społeczeństwa. Przewlekła postać tych chorób rozwija się przez kilka lat, często nie dając początkowo żadnych charakterystycznych objawów, aż może nastąpić trwałe uszkodzenia tych organów. Dlatego warto za wczasu zadbać o nerki. Zobacz, jak to zrobić.
Mocz - jego kolor i zapach - daje określone informacje o stanie naszego organizmu. Dzięki takiej prostej obserwacji możesz szybko zaradzić problemom, z jakimi zmaga się organizm lub uchronić się przed dalszym rozwojem jakiejś poważnej choroby.
Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu to podstawa zdrowego stylu życia. Nawet najdoskonalsza dieta, dopracowany do perfekcji plan treningowy oraz dobór najlepszych kosmetyków nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli nie dostarczymy do naszego organizmu odpowiedniej ilości wody.
Lato to czas, w którym wzrasta temperatura, liczba słonecznych dni i aktywność fizyczna Polaków. W okresie upałów chętnie opalamy się, uprawiamy sport i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Te wszystkie czynności pozytywnie wpływają na nasz organizm, jednak mogą również sprowadzić na nas pewne zagrożenia. Jedno z największych niebezpieczeństw, na które jesteśmy narażeni w okresie upałów, stanowi odwodnienie organizmu. Jak radzą eksperci, poza regularnym piciem wody, warto pamiętać także o spożywaniu owoców i warzyw, a także o sięganiu po soki.
Coraz to nowe diety zyskują popularność i w gąszczu sposobów na zdrowe odżywianie łatwo się pogubić. Najlepiej jednak samodzielnie wybrać to, czego nasz organizm potrzebuje, mówią dietetycy.
Brakuje ci energii, w ciągu dnia często odczuwasz senność, a do tego dokuczają ci bóle i zawroty głowy? Zwykle w ten sposób organizm sygnalizuje, że musisz się wreszcie porządnie wyspać i nieco zwolnić tempo. Za takimi objawami mogą jednak kryć się też poważne problemy ze zdrowiem. Jeśli więc zauważasz u siebie chroniczne zmęczenie, nie bagatelizuj go i sprawdź z czego wynika.