Teoretycznie mamy co najmniej 700 powodów, aby właśnie teraz rozpocząć, przedłużyć nasze wakacje lub zregenerować się po tych, które dla części z nas niestety się kończą. W praktyce jest ich ponad 300, ale tych z usługami, których jakość pozostanie nam w pamięci na dłużej jest lekko ponad 100. Obiekty, centra, hotele SPA&Wellness. Nie taka nowa, ale jakże dynamicznie rozwijająca się gałąź polskiej turystyki. Atrakcyjna, szeroko dostępna alternatywa dla uzdrowisk i sanatoriów. W ciągu jednej dekady Polska stała się prawdziwym środkowo-europejskim specjalistą od relaksu, regeneracji, zdrowego żywienia, ruchu, harmonii i powrotu do natury.
„Podróże kształcą" - to polskie przysłowie towarzyszy nam przy każdym wyjeździe. Niestety - z biegiem lat rezygnujemy z przyjemności, które dają wyprawy i wolimy spędzić wieczór przed telewizorem, a nie odkrywać kolejne miejsca.
W Radkowie na Ziemi Kłodzkiej ma powstać pierwsze w Polsce miasteczko aktywnego seniora. Z inicjatywą jego utworzenia wystąpiła wrocławska fundacja „Teraz Życie". Obok nowoczesnego centrum rehabilitacyjnego i kulturalno - rekreacyjnego władze samorządowe wspólnie z fundacją planują budowę hoteli i apartamentowców, w których będzie mogło zamieszkać nawet 2000 osób po 55 roku życia.
Już 2000 lat temu Majowie, uprawiając krzewy kakaowca, stworzyli z jego ziaren napój, który nazywali „pokarmem bogów”. Czekolada, uważana za przysmak tych nadprzyrodzonych władców, otaczana była szczególną czcią i jako taka pełniła magiczną rolę podczas odprawiania świętych rytuałów.
Czym jest osławiona czekolada? Większość kobiet odpowie machinalnie – lekarstwem na chandrę. To z pewnością jest jedna z bardziej trafnych definicji tego niezwykłego specyfiku. Przyjrzyjmy się mu jednak uważniej. Prawie 2000 lat temu Majowie nazwali kakao „pokarmem bogów”.