Patrząc na kogoś w pierwszym momencie widzimy jego oczy. Naturalne procesy starzenia powodują jednak, że okolice oczu potrafią się diametralnie zmienić, spojrzenie nie jest już tak radosne jak kiedyś, a twarz wygląda na przemęczoną. Jakie zabiegi dedykowane są tej trudnej okolicy twarzy?
Międzynarodowy zespół uczonych ustalił, że podawanie witaminy o skomplikowanej nazwie rybozyd nikotynoamidoadeninowy przywraca zdolności regeneracyjne organów i opóźnia starzenie się. Co ciekawe, związek ten można znaleźć m. in. w mleku i piwie (choć jego ilość nie została ustalona).
Japońscy uczeni zidentyfikowali cząsteczki, które są szczególnie związane z procesem starzenia się. Mają nadzieję, że odkrycie pomoże przeciwdziałać negatywnym efektom upływu czasu.
Wszystkie kobiety chcą wyglądać pięknie i młodo. Medycyna estetyczna daje ku temu wiele możliwości i metod, a każde z nich mają swoje wady i zalety. Jeśli nie masz czasu na rekonwalescencję i ewentualne powikłania, boisz się inwazyjnych zabiegów odmładzających, a jednocześnie oczekujesz szybkich efektów, idealne dla Ciebie będą zabiegi z użyciem botoksu oraz kwasu hialuronowego.
Nie przesiaduj na kanapie. Aktywność fizyczna da ci wiele korzyści - osłabi ryzyko wielu chorób, poprawi kondycję i figurę, da satysfakcję, a także odmłodzi mózg, nawet o 10 lat.
Czas biegnie nieubłaganie i efekty tego są widoczne na naszych twarzach i reszcie ciała. Intensywność starzenia się jest różna i zależy zarówno od genetyki, jak i stylu życia, w każdym jednak razie mamy do dyspozycji różne sposoby odmładniania. Oto kilka prostych sposobów na młodszy wygląd.
Emerytura może być niczym wehikuł czasu - koniec pracy może oznaczać mentalne odmłodzenie.
Dostępny bez recepty środek może spowolnić proces starzenia się, wskazują japońscy uczeni.
Medycyna estetyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. To, co kiedyś kojarzyło się z fanaberiami zamożnych, dziś jest dostępnym dla każdego elementem walki z postępującym wiekiem. Sprawdziliśmy, dzięki jakim zabiegom Polki realizują hasło „piękno do poprawki” i jak wygląda ich przebieg.
W ostatnich latach powstaje w Polsce coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Przybyw też pacjentów, którzy coraz chętniej się decydują na zabiegi tego typu. Oferta medycyny estetycznej jest szeroka, metody znacznie skuteczniejsze niż w przypadku zabiegów kosmetologicznych oraz nieporównywalnie mniej inwazyjne niż w chirurgii plastycznej. To jednak nie jedyne czynniki decydujące o rosnącej popularności tej gałęzi medycyny.
Skóra kobiet po pięćdziesiątym roku życia jest bardzo cienka i szybko traci sprężystość. Wiadomo, że upływu czasu nie da się zatrzymać, ale można go znacznie spowolnić. Jak tego dokonać i wyglądać pięknie niezależnie od wieku?
Ciężko znaleźć dzisiaj piosenkarkę lub aktorkę po 40-tce, która „nic sobie nie robiła z twarzą”. Jedne stawiają na odmłodzenie preparatami autologicznymi (m.in. osoczem bogatopłytkowym lub komórkami macierzystymi), inne na tuszowanie wieku stosowaniem coraz to nowych wypełniaczy. To dlatego cera tych pierwszych wygląda młodo i świeżo, a drugich razi sztucznością.
Zabiegając o młodszy wygląd podejmujemy nierzadko kroki, które zamiast pomagać - szkodzą, na przykład decydujemy się na zabieg zupełnie niedostosowany do rzeczywistych potrzeb skóry lub, co gorsza, chcemy wykonać go sami. O tym, na co zwracać uwagę i jakich błędów wystrzegać się, planując zmiany w wyglądzie opowiada dr Robert Chmielewski.
Jennifer Connelly nie będzie naginać się do hollywoodzkich standardów piękna. Dla 43-letniej gwiazdy "Requiem dla snu" wygląd nie jest najważniejszy.
Na razie odmładzające efekty wyciągu zostały wykazane u nicieni, ale uczeni wierzą, że podobny mechanizm dotyczy ludzi.