Wraz ze wzrostem liczby osób z nadwaga w Wielkiej Brytanii, gdzie ponad dwie trzecie populacji ma problemy z otyłością, jedna z sieci szpitali zaoferowała po raz pierwszy w kraju "dietę balonową".
Wielu instruktorów fitnessu opracowało skuteczne metody walki z nadprogramowymi kilogramami; wielu, tak jak Chad Tackett, dzieli się swymi doświadczeniami oraz obserwacjami z tymi, którzy wciąż tę walkę przegrywają. Tymczasem od sukcesu dzieli zaledwie 13 kroków, niekoniecznie milowych...
Jeżeli chcemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu w okolicy talii to, zdaniem uczonych, najlepsze efekty uzyskamy dzięki kombinacji diety i odpowiedniej dawki ruchu. Jest ważnym, aby pozbyć się zapasów tłuszczu zalegających na naszym brzuchu gdyż jest on ściśle powiązany ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę lub problemy z sercem.
International Association of Agricultural Economists przeprowadziło badania, z których wynika, że na świecie żyje około 1 miliard ludzi z nadwagą, podczas gdy osób niedożywionych – około 800 milionów.
Amerykańscy naukowcy z University of California at San Francisco doszli do wniosku, że otyłość może być powodowana przez substancje znajdujące się w pożywieniu i zmieniające biochemiczne właściwości ludzi tak, że jedzą oni coraz więcej.
W wielu krajach europejskich otyłość zaczyna stanowić problem przypominający epidemię. Kolejne państwa podjęły kroki mające na celu rozwiązanie tej kwestii, były to jednak partykularne przedsięwzięcia, projekt PorGrow (pełna nazwa: Policy options for responding to the growing challenge from obesity: a cross-national comparative study) obejmuje międzynarodowe badania dotyczące otyłości i sposobów przeciwdziałania temu schorzeniu.
Naukowcy doszli do wniosku, że należy zrewidować powszechne przekonanie, iż przyjemność towarzysząca jedzeniu ma wpływ na nadwagę i otyłość.
Naukowcy podali, że seria zastrzyków zawierających nową szczepionkę spowodowała, iż szczury, na których jest testowana, utrzymywały niską wagę pomimo podawania im dużej ilości jedzenia.
Szczegółowe badania kliniczne przeprowadzane we Włoszech wykazały, że zielona kawa wspomaga odchudzanie! W testach skuteczności terapii osób otyłych opartej na zielonej kawie udział wzięło pięćdziesięciu pacjentów. Badania przeprowadzono pod okiem lekarzy i dietetyków w szpitalach San Antonio oraz Santa Margarita.
Jak wynika z badań TNS OBOP, w Polsce, problem otyłości częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Spośród badanej grupy osób w 15-49 lat aż 10 procent więcej panów niż pań ma nadwagę.
Jak się okazuje, można się skutecznie odchudzać i ograniczać apetyt powstrzymując uczucie głodu za pomocą… tabletki. Najnowsze badania i doświadczenia na myszach laboratoryjnych wykazały, że specyfik medyczny Fen-phen wpływa na odpowiedni poziom hormonu zwanego serotoniną, która odpowiada między innymi za apetyt.
Na całym świecie coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wprowadzania do żołądka specjalnego balonu, który daje poczucie sytości i pozwala osobom chorobliwie otyłym schudnąć. Dzięki tej metodzie można zrzucić w niedługim czasie nawet do 60 kilogramów, oczywiście jeśli zmieni się do tego zwyczaje żywieniowe.
Tysiące starszych mieszkańców australijskiego stanu Wiktoria sześć razy w tygodniu przyjmuje hormon wzrostu, wierząc że pomoże im to pozostać przez długie lata młodymi i sprawnymi.
Rynek leków bez recepty sprzedawanych w aptekach rośnie w imponującym tempie - podaje "Gazeta Wyborcza". W ciągu trzech lat zwiększył się o 28 proc. i osiągnął wartość ponad 3,4 mld zł.
Firma Pantech wprowadziła na rynek nowy telefon komórkowy G-1300V, który wśród wielu popularnych funkcji jak: SMS, MMS czy Wap, posiada możliwość pomiaru tkanki tłuszczowej.