Najczęściej w okresie zimowym zyskujemy na wadze i zmagamy się z przeziębieniami. Co jeść, by nie doświadczać przyrostu masy ciała a jednocześnie wzmocnić organizm odpowiednimi składnikami odżywczymi, aby utrzymać system odpornościowy w dobrej formie?
Każdy, kto probuje stracić na wadze, wie jak trudno jest oprzeć się otaczającym zewsząd pokusom. Dokoła jest wiele możliwości zaprzepaszczenia wyznaczonej w celu zeszczuplenia diety. Trzeba więc opracować sposoby na nieuleganie słabościom niszczącym wysiłki trzymania się prozdrowotnego sposobu żywienia. Kłopotliwe mogą się okazać szczególnie „wypady" do restauracji.
Powszechnie wiadomo, że kiedy temperatura na zewnątrz spada, nasza waga często rośnie. Zimą odczuwa się zwiększony apetyt na potrawy zgubne dla zdrowej i ułatwiającej zachowanie ładnej sylwetki diety. Ponadto mroźna aura nie zachęca do porzucenia domowych pieleszy i aktywności na swieżym powietrzu. Na szczęście nie jesteśmy bezradni - poniżej kilka prostych sposobów na uniknięcie zimowego nadmiaru kilogramów.
Kobiety z nadwagą cierpiące na cukrzycę mogą obniżyć ryzyko nietrzymania moczu, jeśli stracą trochę na wadze, sugerują nowe badania. Niektóre testy wykazały, że jeśli kobieta z nadwagą cierpiąca na cukrzycę schudnie nawet nieznacznie, zmniejsza się u niej ryzyko nietrzymania moczu. Jak podkreślają uczeni, cukrzyca typu 2 jest jednym z czynników nietrzymania moczu niezależnie od masy pacjenta.
Badania pokazują, że kiepski sen może sprawić, iż następnego dnia odczuwa się większy głód. Pomysł, że można schudnąć przez sen, brzmi jak daleko idąca obietnica szczególnie dla tych, którzy angażują się w wyczerpujące treningi i stosują restrykcyjne diety, by stracić na wadze. Uczeni nie zalecają snu jako substytutu działań odchudzających, ale nocny odpoczynek okazuje się mieć ważne znaczenie dla wagi.
Nowy Rok może być znakomitym pretekstem do wdrożenia odpowiedniej diety, poprawiającej stan zdrowia oraz wyglądu. Według specjalistów, zmiany powinny jednak zacząć się w głowie, a nie na talerzu. – Każda dorosła osoba, choć raz powinna zjawić się na konsultacji u dietetyka. Taka wizyta może naprawdę wiele zmienić – zachęca ekspert od spraw żywienia, Dorota Dębogórska.
Naukowcy z Instytutu Maxa Plancka udowodnili to, co większość wiedziała od dawna - sam wygląd jedzenia może pobudzić apetyt.
Nie możesz zrzucić nawet kilograma, katując się coraz bardziej ostrymi dietami i wprowadzając drakońskie wyrzeczenia na talerzu? Problemy ze spadkiem wagi mogą być niepokojącym sygnałem dotyczącym naszego stanu zdrowia i kondycji organizmu. Sprawdź, co może być tego przyczyną.
Na liście noworocznych postanowień bardzo często umieszczamy plany związane z poprawą zdrowia i wyglądu. Większość z nich niestety kończy się na nieudanych próbach realizacji. Co zatem zrobić, żeby tym razem osiągnąć sukces?
Otyłe osoby starsze mogą być bardziej narażone na upadki niż ich szczuplejsi rówieśnicy. Upadki wydają się szczególnie zagrażać szczupłym osobom starszym, ponieważ ludzie ci są słabsi, a kości w starszym wieku są podatne na złamania. Jak się jednak okazuje, otyłość niesie ze sobą określone ryzyko urazów, ostrzegają uczeni z Syracuse University. Osoby otyłe mogą mieć większe problemy z utrzymaniem równowagi.
Zyskanie na wadze po okresie odchudzania jest zupełnie normalne. Niemniej jednak starsze kobiety częściej nabywają tkankę tłuszczową zamiast masy mięśniowej, wynika z nowego badania.
Większość z nas doświadcza chwil, w których mamy nieodpartą chęć na jedzenie czegoś szczególnie tuczącego lub innego rodzaju niezdrowej żywności. Największą słabość okazujemy w późnych godzinach popołudniowych, kiedy energia spada i wzrasta ochota na coś słodkiego.
Chcesz przyjąć zdrowsze nawyki? Masz większą szansę na sukces, jeśli znajdziesz przyjaciela o podobnych zamiarach, by wymieniać się doświadczeniami na temat nowego stylu życia.
Nikt nie kładzie się spać jako szczupły by zbudzić się o 25 kilogramów cięższym. Większość z nas przybiera na wadze jedząc tylko 100 do 200 dodatkowych kalorii dziennie, mówią uczeni. Sztuką jest wprowadzenie subtelnych zmian, które powstrzymają nadmierne dostarczanie kalorii.
Osoby o normalnej wadze, a także ci, którzy się odchudzali i utrzymali nową sylwetkę, jedzą częściej niż osoby z nadwagą. Okazuje się, że liczba posiłków ma wpływ na nasz wygląd.