Towarzyszy nam podczas relaksu, radosnego wydarzenia, miłych spotkań - śmiech jest najpowszechniejszym wyrazem radości. Okazuje się jednak, że nie tylko, cechuje go także silna moc uzdrawiająca. Poniżej kilka przykładów leczniczej efektywności śmiechu i jego skuteczności dla poprawy urody.
Co prawda zbliża się wiosna i wielu ma nadzieję na zwiększenie temperatury - warto wiedzieć jednak, że zimna aura może być pożyteczna. Ekspozycja na zimno daje efekty podobne do tych uzyskiwanych dzięki aktywności fizycznej - pomaga schudnąć, mówią uczeni z amerykańskiego Narodowego Instytutu Cukrzycy, Chorób Trawiennych i Chorób Nerek.
Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organisation, WHO) pisze, że spożywana codziennie ilość cukru powinna być zmniejszona o połowę, by można było zintensyfikować walkę z powszechnymi problemami zdrowia publicznego, takimi jak otyłość i próchnica.
Chipsy, dania z fast foodów, batoniki - aż trzech na czterech Polaków regularnie podjada niezdrowe przekąski. Mimo, że blisko połowa z nas (45 proc.) ma wyrzuty sumienia, a co czwarty Polak chowa się przed bliskimi i przyjaciółmi podjadając tuczące smakołyki, nie mamy na tyle silnej woli, by zmienić te przyzwyczajenia.
Myślisz o treningu, ale jakoś nie masz okazji, by się zaangażować? Potrzebujesz motywacji do podjęcia ćwiczeń? Oto lista, którą trzeba przejrzeć. Przedstawiono dziesięć naukowo udowodnionych powodów, dla których warto "się przemóc" i zacząć regularnie ćwiczyć.
Drobne zmiany mogą mieć ważne znaczenie. Przejrzyj poniższe wskazówki - warto się do nich zastosować i mieć lepsze samopoczucie.
Można wskazać wiele powodów, dla których przybiera się na wadze. Przyczynami tego jest nie tylko niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej. Okazuje się, że czynników odpowiedzialnych za problemy ze schudnięciem jest o wiele więcej, czasem zupełnie to zupełnie niespodziewane determinanty.
Przyrost masy ciała w niedzielę lub poniedziałek jest standardowym zjawiskiem, mówią uczeni.
Regularne dostarczanie sobie probiotyków pomaga kobietom w zrzuceniu nadmiaru kilogramów, przekonują uczeni z Université Laval w Quebec w Kanadzie.
Dieta bogata w białko, np. tak popularna, jak dieta dra Dukana, zwiększa długoterminowe ryzyko zachorowania na chorobę nerek.
Gdy za oknem śnieg i trzaskający mróz, chętnie włączamy grzejniki i pozostając pod kocem popijamy ciepłą herbatę. Tymczasem chłodniejsze temperatury w mieszkaniu sprzyjają utrzymaniu odpowiedniej wagi i odchudzaniu.
„Na jedno pomoże, na drugie zaszkodzi" mówi się o lekach. Czasem to prawda, zażywanie określonych farmaceutyków może łagodzić objawy danej choroby i skutkować intensyfikacją objawów innej dolegliwości. Zdarza się też, że skutki uboczne terapii są co najmniej niestandardowe...
Chcesz ograniczyć ilość spożywanych kalorii, ale nie zamierzasz stosować specjalnych diet i ograniczeń? Jest na to kilka sposobów, zaskakujących, ale skutecznych. Zacznij je stosować, a dostrzeżesz, że nie potrzeba ci tak obfitych posiłków, jak dotychczas.
Uczeni z Uniwersytetu w Wageningen w Holandii zbadali zależność między formą żywności, czasem żucia i ilością przyswojonych kalorii.
Ciasto i piwo to ostatnie rzeczy, które umieszcza się w diecie, jeśli chce się schudnąć. Tymczasem niektóre uznane za „klasyczne" dietetyczne przewinienia mogą w istocie pomóc w utracie na wadze. Niektóre są zaskakujące.