Nowe badanie łączy powszechną bakterię Helicobacter pylori w żołądku z problemem otyłości.
Aktywność fizyczna, która łączy wysiłek z zabawą, umożliwia większą utratę kalorii.
Jeśli twój brzuch staje się mocno wypukłą częścią ciała i trudno ci przez to zobaczyć swoje stopy, nie wpadaj w panikę, postępuj zgodnie ze wskazówkami, a zyskasz lepszą sylwetkę.
Otyłość brzuszna uważana jest za najbardziej niebezpieczną dla ludzkiego zdrowia. Zdarza się, że ćwiczenia, diety czy kosmetyki nie dają oczekiwanych rezultatów. Co wtedy zrobić ze zbędnym balastem. Pomóc mogą np. nieinwazyjne zabiegi kriolipolizy, które są alternatywną dla zabiegów chirurgicznych i głodzenia się.
Nowe badania wskazują nieznane wcześniej czynniki, które przyczyniają się do problemów z wagą. Wśród faktorów wpływających na nadwagę i otyłość wymienia się m. in. ekspozycję na światło w nocy i niedostatek snu. Co więcej, jak wynika z badań, które zostaną przedstawione na Europejskim Kongresie Otyłości w Bułgarii, nadmiar białego pieczywa w diecie to jeden z możliwych powodów tycia.
Stale w biegu, brak czasu na liczenie kalorii, nie mówiąc już o przygotowaniu pełnowartościowego posiłku. Jednak można szybko zmienić stare nawyki żywieniowe. Wystarczy wprowadzić kilka trików, żeby na nowo zacząć zdrowo jeść.
Blokując zdolność organizmu do odczuwania bólu można żyć dłużej, mówią uczeni. U ludzi ból łagodzi składnik papryki chili, więc słynna ostra przyprawa może okazać się kluczem do długiego zdrowego życia.
Aż 46 proc. kobiet i 64 proc. mężczyzn w Polsce choruje na nadwagę i otyłość. To największa i najbardziej wykluczona grupa społeczna, która na co dzień spotyka się z powszechną i co gorsza publicznie akceptowaną dyskryminacją. Chorzy są bezkarnie obrzucani wyzwiskami, obrażani, traktowani jako gorsi przez lekarzy i pracodawców. Z okazji przypadającego 22 maja Europejskiego Dnia Walki z Otyłością, Magdalena Gajda, Społeczny Rzecznik Praw Osób Chorych na Otyłość i Prezes Fundacji Osób Chorych na Otyłość OD-WAGA apeluje - Otyłość to choroba. Chorzy na nadwagę i otyłość zasługują na szacunek innych ludzi i wsparcie instytucjonalne.
Nadmierne pokłady tkanki tłuszczowej to najbardziej widoczna oznaka otyłości, ale to tylko efekt uboczny tej choroby.
„Kurze łapki”, „chomiczki”, „lwia zmarszczka” to tylko niektóre ze znanych, potocznych określeń na problemy starzejącej się skóry. Wśród nich znajdują się również „bruzdy marionetki”, czasem określane po prostu jako „marionetki”. Co kryje się pod tą teatralną nazwą i czy jest jakiś sposób, by szybko pozbyć się tego mankamentu?
Dotychczasowe ustalenia są jasne - trzeba jeść zdrowe śniadanie, bo dzięki temu można lepiej funkcjonować przez cały dzień i łatwiej jest zrealizować cel dietetyczny. Uczeni wykazali, że ci, którzy serwują sobie porządne śniadania, w ciągu kolejnych godzin sięgają po mniej obfite dania niż osoby rezygnujące z posiłku tuż po przebudzeniu. Aby jednak zintensyfikować efekt odchudzający, trzeba przestrzegać kilku poniższych reguł.
Co trzeba zrobić, aby być szczupłym? Niewiele, konieczne jest po prostu ranne wstawanie...
Masz problemy z nadmiarem kilogramów? Wiń swoje „ja". Jak uważają niektórzy eksperci, pewne typy osobowości są predysponowane do przybierania na wadze.
Wiele dotychczasowych badań wykazało, że dzięki mediom społecznościowym można osłabić poczucie samotności. Okazuje się jednak, że wymiana osobistych informacji online może skutkować także osłabieniem nastroju oraz narastaniem kompleksów.
Przyszła wiosna, a wraz z nadejściem ciepła pojawia się uczucie zawstydzenia u osób, które nieskutecznie walczą z nadwagą. Uczucie to może być skutecznym impulsem do walki o zmianę sylwetki, jednak często nie wystarcza na długo, zwłaszcza gdy jest wywoływane komentarzami z zewnątrz. Z tego powodu nalezy wypracować system, który pozwoli nam chudnąć skutecznie i systematycznie.