Jaki portret niepełnoprawnych wyłania się z mediów? Jak media ich postrzegają i jaki ich wizerunek propagują? Na pytania tego rodzaju odpowiada książka Bartosza Szpurka, dziennikarza „Dzień Dobry TVN”, „Niepełnosprawni w środkach społecznego przekazu".
W lipcu 2007 TNS OBOP zbadał jak rozmawiają Polacy w XXI wieku. Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków. Okazało się, że większość respondentów skarży się na wciąż rosnące tempo życia, a co za tym idzie postępujący brak czasu na kontakty z bliskimi. Najbardziej problem ten dotyka osoby w średnim wieku pracujące zawodowo.
Z sondażu przeprowadzonego przez Ośrodek Badań Opinii Publicznej wynika, że 57% Polaków uważa, iż pomniki żołnierzy radzieckich powinny pozostać tam, gdzie stały do tej pory.
60 procent Polaków jest zdania, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku – wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Odsetek pesymistów zwiększył się w porównaniu do poprzedniego miesiąca aż o 12 punktów procentowych. Jedynie co szósty ankietowany nie ma na ten temat wyrobionego poglądu.